Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rajd Śląska: utrudnienia

Przed nami Rajd Śląska. W najbliższy weekend czekają nas utrudnienia, gdyż załogi ścigać będą się m.in. na odcinkach specjalnych, wyznaczonych m.in. w powiecie cieszyńskim.

- Przedsięwzięcie spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Rajd Śląska startuje w piątek o 17.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 13 odcinków specjalnych wyznaczono w kilku powiatach, w tym także w powiecie cieszyńskim. - W sobotę załogi będą rywalizować na odcinkach specjalnych w Ochabach (13,33 km). W niedzielę zawodników rajdu będzie można zobaczyć w Chybiu (9,26 km). Odcinki specjalne będą pokonywane dwukrotnie – informuje Domagała.

Impreza spowoduje utrudnienia w ruchu w związku z całkowitym zamknięciem dróg na odcinkach specjalnych:

  • sobota 14 października: OS 3 i 5 Ochaby - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach od 10.50 do 17.10. Utrudnienia w ruchu wystąpią na drogach: Pierśćca, Kiczyc, Ochab Wielkich i Drogomyśla.
  • niedziela 15 października: OS 9 i 12 Chybie - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach od 8.40 do 18.10. Utrudnienia w ruchu wystąpią na drogach: Chybia, Zarzecza, Frelichowa i Zabłocia.

Warto podkreślić, że otwarcie tras po zakończeniu rajdu jest uzależnione od jego przebiegu, wobec czego podane godziny otwarcia dróg dla ruchu mogą ulec zmianie. Informacje na temat rajdu można również znaleźć na stronie organizatora.

Nad bezpieczeństwem rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych będzie czuwać kilkudziesięciu policjantów drogówki i prewencji, a także siły porządkowe, zapewnione przez organizatora imprezy oraz funkcjonariusze straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Policjanci apelują do osób korzystających z dróg w rejonie trasy rajdu o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie poleceń osób biorących udział w zabezpieczeniu rajdu.

(red. /mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-13 09:55:10
janusz s: Spier...lić drogi to potrafią a naprawić to nie ma Kto!!!!!
2017-10-13 11:21:49
M.M...: Możesz wziąć łopatę i grabie i naprawić.
2017-10-13 12:27:42
Przepierón: Taki rajd jest nam potrzebny jak piąte koło u wozu. <br />CO2 z pieców węglowych są szkodliwe dla zdrowia a spaliny wszystkim śmierdzą ale z rury wydechowej od kilku kretynów już nie?<br />Ciekaw jestem czy te pojazdy wyposażone są w katalizatory , czy nie mają poprzebijanych tłumików i czy mają aktualny przegląd techniczny z porządnej stacji diagnostycznej a nie od Pana Mietka z za wyngła.
2017-10-13 18:03:28
gutek63: Przepierón-z reguły podobają mi się twoje komentarze,ale z tego widać,że nie masz zielonego pojęcia o rajdach.Samochody rajdowe na poziomie mistrzostw Polski,czy Śląska przechodzą szczegółowe badania techniczne i nie ma możliwości tego ominąć.Zresztą załogi rajdowe wiedzą,że chodzi o ich zdrowie a czasem życie.Ponadto radziłbym przynajmniej raz zobaczyć naszą regionalną Barbórkę Cieszyńską ile przychodzi kibiców na oesy,a jest to rajd pucharowy.Jeśli mieszkasz w Cieszynie , to przejdż wieczorem po osiedlach domków , to poczujesz czym sie pali. Jeżeli chodzi o komentarz Janusza s,to sam byłem świadkiem jak po Cieszynce chłopaki z zabezpieczenia zasypywali i równali koleiny po rajdzie.
2017-10-13 20:12:17
Przepierón: Lubie rajdy, a najbardziej podobają mi się koziołkujące samochody, bądź jak leżą w rowach do góry kołami.
2017-10-16 10:04:43
Przepierón: Brawo panowie, tak trzymać, organizujcie nadal ten syf.<br /><br />https://www.youtube.com/watch?v=Qlh5AhyMiEI<br /><br />Co na to gutek63 i inni ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: