Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rafał Trzaskowski odwiedził Wisłę

Dziś (12.06) z mieszkańcami Wisły i przebywającymi tam turystami spotkał się Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy i kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

- Śląsk Cieszyński i Wisła są znane w całym kraju nie tylko dzięki Adamowi Małyszowi, ale przede wszystkim przez tolerancję i przez to, że tu zawsze budowało się wspólnotę. Ludzie różnych wyznań mogli ze sobą współpracować, a nie się kłócić. Zawsze tutaj, na Ziemi Cieszyńskiej można było liczyć na budowanie tej wspólnoty i za to chciałbym wam serdecznie podziękować - podkreślał polityk.

Rafał Trzaskowski mówił też o problemach, z jakimi zmaga się branża turystyczna. - Gdziekolwiek nie byłem - na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, czy Podhalu i tutaj, na Śląsku Cieszyńskim - wszyscy liczymy na to, że powstanie racjonalny plan wychodzenia z epidemii. Dziś rządzący sobie z nią nie radzą, widać to na podstawie ostatnio podejmowanych decyzji o zamykaniu kopalń, o problemach których my, samorządowcy, mówiliśmy od wielu tygodni. Niestety było to ignorowane - przekonywał.

Prezydent Warszawy odwołał się także do tradycji i historii Śląska. - W Wiśle jestem przede wszystkim po to, aby mówić, co nas łączy. Łączy nas z pewnością szacunek do tradycji, która jest różna. Nie każdy, kto tutaj przyjeżdża, wie, jak układała się historia Śląska. Nie każdy wie, że mamy i Zagłębie i Śląsk i Podbeskidzie (bo tak się ono nazywa) i Śląsk Cieszyński ze swoimi własnymi tradycjami, ze swoim sposobem patrzenia na świat i dumą.

Na spotkaniu z kandydatem na prezydenta obecni byli samorządowcy z naszego regionu - między innymi wójtka gminy Goleszów Sylwia Cieślar, burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, czy burmistrzyni Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Rafał Trzaskowski podkreślał, jak wielką pracę wykonali politycy lokalni z Wisły i regionu. - Ogromny szacunek za to, co się w Wiśle przez ostatnie lata zmieniło. To wielka zasługa samorządowców. Tak jak wspominałem, po raz pierwszy byłem tu pewnie 25 lat temu. To, jak się zmieniła Wisła czy Ustroń, to coś absolutnie wyjątkowego. Fakt, że organizujecie swój własny Puchar Świata, który tak dobrze jest przygotowywany, że cała Europa o nim mówi, stanowi dumę nas wszystkich - mówił polityk.

Całe spotkanie na wiślańskim rynku było transmitowane na facebookowym profilu Rafała Trzaskowskiego:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

38
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-12 15:58:39
Vito: Mówi o nieudolnej walce z epidemia, a jak się zaczęło to sam uciekł na L4. P. S. Pokazywali mu oczyszczalnię ścieków? Bo lepiej trzymać go z daleka
2020-06-12 16:51:04
b.w.: Ciekawe czemu lutreska Wisła i osadzeni w ZK tak samo chętnie głosują na nich z POnad 80 % POparciem ??
2020-06-12 16:53:51
Edward_Sanetra: Marionetkowy, partyjniacki, bezczelny, lekceważący Polaków i polską Konstytucję prezydent Duda to postać żałosna, a dla Polski jedno wielkie nieszczęście i wstyd. Po Lechu Kaczyńskim wydawało się, że nie może być gorszego prezydenta - Duda udowodnił, że może. Duda musi odejść. Tak mu dopomóż Bóg.
2020-06-12 18:26:47
Vito: Edku, dopóki nie uzyles nazwiska Duda myślałem że mówisz o p. Trzaskowskim, bo również pasuje. Jak to wczoraj ktoś tu napisal: wybór między dzuma i cholera. Żeby te wybory miały sens musiałby wygrać ktoś z niszowych kandydatów. Ale nie Duda Trzaskowski ani Kamysz. Duda podpisze wszystko co z Sejmu podeslą. Trzaskowski i Kamysz znowu wszystko co przyjdzie odrzuca (no bo to z PiS pisali) a wtedy dojdzie do paraliżu władzy w państwie, a oto właśnie chodzi lewicy. Więc wolę już długopisa u władzy niż partyjne wojny za moje pieniądze.
2020-06-12 19:06:10
Edward_Sanetra: Vito - na ogrodzeniu mojej działki wisi akurat baner Szymona Hołowni - ale w drugiej turze zagłosuję na któregokolwiek z kandydatów opozycji, bo Duda jest w moich oczach postacią całkowicie skompromitowaną - jako człowiek, potrafiący milionom Polaków bezczelnie w żywe oczy łgać, i jako prezydent, krzywoprzysięzca wielokrotnie łamiący konstytucję, pogardliwie i arogancko odnoszący się do swoich przeciwników i do elektoratu opozycji - Dudy po prostu mam już serdecznie dość, a porównywanie go z Trzaskowskim będzie uprawnione dopiero po upływie 1. kadencji tego ostatniego
2020-06-12 20:24:35
Korn82: Trol przyjechał do Wisły i co obiecał Ośmiorniczki... Skoro tak skomlecie to po co bierzecie 500+…?!!!
2020-06-12 20:29:47
pogromca ciemnoty: Jedyne słuszne rozwiązanie to Biedroń, ale dopóki tego kołtuństwa będzie za dużo, to nic z tego.
2020-06-12 21:20:02
Calinka: Żol mi Cie je Edku ........
2020-06-12 21:28:06
Korn82: Macie prawa miejskie ale nawet wiocha nie można was nazwać... Zacofana dziura!!!
2020-06-12 22:34:02
ribery3: Jak tak samo zagłosuje w drugiej na kogolwiek czy Trzaskowski czy Bosak byle nie na długopisa który ten kraj tak podzielił, ustawił wszędzie swoich ludzi, ceny galopują, rozdawnictwo pieniędzy nierobom, telewizja gorsza niż za komuny poziom propagandy bije rekordy, rządzi kaczor z rydzykiem dość tego poniżenia, szumowski cicha woda a tyle co ukradł to jest nie pojęte, ale mohery po dostali jalmuzne i Janusze żyjące z 500 plus bo nie chce im się robić nie przemówi nic, w dodatku że im tvpis ryje mózg
2020-06-12 22:34:03
ribery3: Jak tak samo zagłosuje w drugiej na kogolwiek czy Trzaskowski czy Bosak byle nie na długopisa który ten kraj tak podzielił, ustawił wszędzie swoich ludzi, ceny galopują, rozdawnictwo pieniędzy nierobom, telewizja gorsza niż za komuny poziom propagandy bije rekordy, rządzi kaczor z rydzykiem dość tego poniżenia, szumowski cicha woda a tyle co ukradł to jest nie pojęte, ale mohery po dostali jalmuzne i Janusze żyjące z 500 plus bo nie chce im się robić nie przemówi nic, w dodatku że im tvpis ryje mózg
2020-06-12 22:39:29
Korn82: Boli prawda pseudo wiślaki... Bierzecie 500+ ale trol z Warszawy jest guru dla Was jak ten dupowaty Bronek. Coście od Tuska dostli? Śmieje się z was tera z Brukseli... Błazny!!!
2020-06-13 00:19:56
Donek: Komorowski w Wiśle wygrał 99% i Trzaskowski też tam wygra wysokim procentem. Na Śląsku cieszyńskim jest tak że tam gdzie jest większość ewangelików to wygrywa PO to jest przerabiane. Uważam że Prezydent Duda po Lechu Kaczyńskim jest najlepszym Prezydentem i z tych co są kandydatami żaden mu do pięt nie dorasta.
2020-06-13 00:24:35
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Dzisiaj na antenie Polsatu Czaskowski nie potrafił odpowiedzieć czy jest dalej za legalizacją związków jednopłciowych. Zamiast odpowiedzieć na tak zadane pytanie, odpowiadał że jest za legalizacją związków partnerskich. Prowadząca program Dorota Gawryluk kilka razy pytała o związki jednopłciowe ale Cacuś za każdym razem wymijająco beblał ciągle o związkach partnerskich. Wychodzi więc na to że sięgnął w końcu po rozum do głowy i wypiął się na oczekiwania tzw społeczności LGBT. Oczywiście w deklaracje tego mało wiarygodnego kandydata, który zmienia zdanie jak skarpetki w ogóle nie należy wierzyć. Nie daj Boże takiego prezydenta. Ciągłe kłótnie na linii prezydent - rzad, odrzucanie wszystkiego i dzielenie Polaków. O tak, boli prawda. Dla tych wszystkich trolli jasperów, hanbesów, edków-krzysiów+, antyklerówForte, santaclausów, to nie do pomyślenia. Ale taka jest prawda że ich hasło przewodnie po przegranych wyborach czyli "anty-pis" to właśnie obrażanie, wykluczanie i dzielenie Polaków. Szkalowanie, psioczenie to wam tylko dobrze wychodzi.
2020-06-13 00:26:06
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Patrzcie ile sobie edzio dodał plusików z hejterskich profili :)))
2020-06-13 08:28:49
Santa_Claus: Trzask. I po długopisie :)
2020-06-13 08:40:44
jasper: A wczoraj pan Zalek ( ten od lepszego sortu) - „ LGBT to nie ludzie „ . O podludziach juz w historii bylo i wiemy czym sie skonczylo ! Gratuluje ugrupowaniu, ktore ma takiego czlowieka w swoich szeregach , a jego wyborcom nawet nie wspolczuje. Wlasnie przez takich prymitywnych homofobow jak Zalek sa szczuci i doprowadzani do samobojstwa osoby innej orientacji. Mysle, ze przyszla pora, zeby wszyscy Polacy spojrzeli w lustra i przemysleli pare spraw.
2020-06-13 08:47:58
Prawdziwy Cygan: W spotkani udział wzięli lewackie środowiska samorządowe: wójtka, burmistrzyni i burmistrz. Ciekawe czy w czasie pełnienia obowiązków służbowych. Skalę zakompleksienia tych lokalnych idiotów mierzy się zdjęciami z fircykami z Warszawy, którzy przyjeżdżają na SCI tylko po to, by nabić sobie punkty przed wyborami i mają w dupie lokalne problemy, a tym bardziej mizdrzących się do nich zakompleksionych samorządowców.
2020-06-13 09:44:24
Wiederholec: Nieobecność w pracy Staszkiewicz wytłumaczy szkoleniem z "najlepszym" samorządowcem. Pewnie się wspierali w swoim nieudacznictwie.
2020-06-13 09:58:12
czesiohill: Wszystko wszystkim, ale z tym "Podbeskidziem" to wypalił ........... Na której mapie Polski jest zaznaczone "Podbeskidzie"??? Taki region jest w Czeskiej Republice. W Polsce, mimo wrzasku bielszczan, jeszcze "Podbeskidzia" nie ma. Powoływanie się, na "Region Podbeskidzie" Solidarności, na klub sportowy "Podbeskidzie", to tak jak powoływać się na "Region Środkowowschodni" czy klub "Arka" Gdynia. Po prostu pan Trzaskowski za dużo kontaktów ma z byłymi wodzami - Okrzesikiem, Staniszewską itd. Byli UW-ole zabiegający o powrót złotych czasów województwa bielskiego z aspiracjami zagarnięcia Śląska Cieszyńskiego. Dla nich nawet Istebna leży na "Podbeskidziu". Tan numer kosztuje pana Trzaskowskiego mój głos.
2020-06-13 10:09:05
nugrud: Z tym Podbeskidziem chciał się podlizać Bielsku-Białej, bo stamtąd do Wisły przyjechał.
2020-06-13 10:48:39
ciotka matylda: @pogromca......... Zmień zioło!
2020-06-13 10:48:42
ciotka matylda: @pogromca......... Zmień zioło!
2020-06-13 10:59:12
krzysztof.mm: ✍ Czego boi się prezes PiS, którego domu pilnuje 18 policjantów na dobę? Jak wszyscy autokraci: boi się ludzi. Boi się siły bezsilnych. Boi się, że mamy dość. Boi się mobilizacji demokratów. Boi się powtórki z 4 czerwca 1989 r. ✍
2020-06-13 12:02:32
Prawdziwy Cygan: Boi się takich niewyżytych psychopatów jak Ty, którzy potrafią jedynie ludzi obrażać. I nie dziwię mu się.
2020-06-13 15:40:59
jasper: Najdziwniejsze jest to, ze prawy i sprawiedliwy posel zwany prezesem tak bardzo boi sie ponoc 92 % prawych i sprawiedliwych katolikow ! i musi miec 24/h wieloosobowa ochrone wieksza anizeli papiez. Tylko polski „cysorz“ moze sobie na to pozwolic !
2020-06-13 15:47:48
czesiohill: Podoba mi się, jak Mariusz Szczygieł podsumował prezydenturę Dudy: ""James Baldwin stworzył określenie »przepis na upadek narodu«. Kiedy to usłyszałem, od razu pomyślałem o Panu. Ale słowo »upadek« zamieniłem na »rozpad«. Jeśli dożyję osiemdziesiątki i będę miał sprawny umysł, a świat będzie trwał, prawdopodobnie będzie mnie odwiedzać młodzież, żeby posłuchać wspomnień starego pisarza. Obiecuję Panu, że będę Pana wspominał. Mam już to wspomnienie napisane, gdybym jednak nie dożył, zamieszczam je już: »Prezydent Duda bardzo solidnie i z oddaniem zrealizował przepis, jaki otrzymał na początku swojej kadencji. Był to przepis na rozpad narodu«. Człowieka, który dał Panu ten przepis, będę wspominał jeszcze gorzej" - kwituje Szczygieł."
2020-06-13 17:13:28
Wiederholec: A mi się nie podoba jak M. Szczygieł podsumował pierwszą kadencję Prezydenta Dudy. "Rozpad narodu" - o czym on pisze? Ja mam się świetnie i wielu moich znajomych również. O tym jak ma się naród to najlepiej świadczą korki na drogach w kierunku morza i gór.
2020-06-13 17:13:31
jasper: Po pieciu latach rzadow PiSobolszewii, najwiekszym dramatem jest to, ze bycie chamem, prostakiem, idiota, cynicznym lajdakiem i partyjna wazelina stalo sie cnota i argumentem do objecia intratnych stanowisk a wszystko to z przyklaskiem polskiego KK.
2020-06-13 17:35:58
Wiederholec: napisał wszelkich prawych cnót jasper
2020-06-13 18:26:09
czesiohill: A nie napisał prawdy?
2020-06-13 19:33:14
krzysztof.mm: tonący w sondażach Duda rozpaczliwie próbuje wskrzesić wykoncypowanego przez PiS-owskich speców od propagandy hejtu upiora LGBT, coraz głośniej i coraz bardziej rozpaczliwie wykrzykuje to hasło sądząc, że tym zaklęciem wskrzesi poparcie dla siebie - nic z tych rzeczy, już nawet przegląd takiego zadupiastego forum jasno pokazuje, że nawet na najbardziej fanatycznych zwolenników PiS-owskiego bolszewizmu ono nie działa, jest tyle warte co modlitwy szamana o deszcz albo franciszkańskie "uzdrowienia" w Pogórzu - g^ówno warte, powiedzmy to wprost
2020-06-13 20:00:58
i67: Jak zawsze krzysztof.mm PLUJE JADEM >>> co ty chłopie zrobisz po wyborach ???????????????? <<< jak przez kolejne 5 lat będziesz w tym samym miejscu czyli dalej w TOTALNEJ OPOZYCJI hi hi .................
2020-06-13 20:05:58
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper pelikanie manipulancie, dlaczego nie podałeś pełnej wypowiedzi Żalka tylko wykropkowałeś? Żalek zapytał „co to jest LGBT”. Gdy dziennikarka TVN24 odpowiedziała, że „są to wszyscy ludzie homoseksualni, ludzie transseksualni”, poseł odparł: „To nie są ludzie. To jest ideologia”. Jasno wiec widać że Żalek wcale nie twierdził że tzw społeczność LGBT to nie ludzie. Jasno można odczytać iż chodziło mu o to że LGBT to ideologia. Wielu homoseksualistów nie akceptuje np utożsamiania ich i zrównywania z transseksualistami i na odwrót, inni w ogóle nie chcą się z tym afiszować. Ty wspominałeś coś o samobójstwach z powodu nie akceptacji. No to zauważ że spory odsetek tych samobójstw jest z powodu braku samoakceptacji i nie poradzeniu sobie z faktem bycia innym a nie z powodu że ktoś ich nie akceptuje. Jakich to wg ciebie praw oni są pozbawieni? Gdzie to są niby dyskryminowani?
2020-06-13 20:11:35
kola: kola, Pan Prezydent A.Duda jest The Best, ludzie ,którzy nazywają go ,,długopisem,, życzą sobie haha ,żeby nie podpisywał dobrych ustaw sejmowych tylko dla tego ,że to pisowskie ustawy ,500+,300+ dla dzieci polskich , 13-emerytura dla seniorów polskich , bezpłatne leki dla seniorów polskich ,obniżenie wielu emerytalnego ..itd można by pisać ,PIS to pierwsza patia rządząca ,która dzieli się ze społeczeństwem budżetem ,a PO peowski min.fin.Rostowski nigdy nie miał kasy w budżecie ,przez 8 lat zero dla dzieci polskich zero dla seniorów polskich zero zero zero.....bo?,,piniendzy nie ma i nie będzie,, to jego słowa,a miliardy ,,płynęły,, do mafi vatowskiej ,paliwowej ale totalsi i ich zwolennicy wymyślili słowo ,,rozdawnictwo,, haha ,spróbujcie powiedzieć to Niemcom ,Francuzom, Austriakom,Czechom /nie Szczygłowi/ itd ,że ichnie 500+ to rozdawnictwo,to usłyszycie ....wstyd i obłuda dla totalsów i ich zwolenników , wstyd nie dbać o dzieci polskie , kim trzeba być kim?poza tym ,Komorowski prezydent PO zawetował 4 ustawy , a Pan prezydent A.Duda 9 ustaw , więc używając ,,kulturalnego słowa ,,kulturalnej ,,opozycji ,,długopisem jest peowski prezydent Komorowski i tyle
2020-06-13 20:26:31
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper+krzysztof.mn.+edward_saletra+santa_claus agencja casucia zaprasza na casting do spotu wyborczego kampanii swojego kandydata. Osoby uczestniczące w castingu mają przygotować tekst do powiedzenia, a wśród deklamowanych haseł jest m.in. „Chcemy polityki, która posługuje się prawdą”. O to już polegliście na wstępie bo słowo prawda u was jest obce ale dalej... Jak dodano, osoby, które chcą się zgłosić nie powinny być „zgrane”, ani „znane z reklam czy paradokumentów”, a „naturalne i wiarygodne”, „reprezentujące przekrój społeczeństwa”. Też wam nie grozi, no chyba tylko to iż reprezentujecie tych chamskich hejterskich zawistników. Za udział w spocie można zarobić 2500 zł z prowizją agencji – czytamy w wiadomości. Przyda sie po "wyrównaniu emeryturek do średniej krajowej". Wymieniono kilkanaście typów poszukiwanych postaci w tym m.in. „Starsza Pani modlitewna 55 – 70 (lat)”, „Typowy Ślązak”, „Mężczyzna bojówkowy ONR 33-35", „Elegancki mężczyzna na wózku, raczej prawdziwy niepełnosprawny, „Powstańczyni Warszawska - prawdziwa zł z prowizja agencji” (pisownia oryg.). Oj szkoda że roli DARKQIN nie przewidziano dla was :)))
2020-06-14 06:52:30
Milena: Duda sądzi, że ma tak durny elektorat, że zmobilizuje go już tylko szczucie na gejów, LGBT - po części ma rację, tę grupkę i tę podsyconą nienawiścią mobilizację widać choćby na tym forum - tyle, że z tym p a t o l o g i c z n y m elektoratem ten p a t o l o g i c z n y kandydat wybory przegra - trzask, i po długopisie
2020-06-16 01:03:09
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Czytanie ze zrozumieniem i twoje wnioski świadczą tylko o niskim POziomie inteligencji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: