Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Radni walczą o pieniądze na kulturę

Freestyle City Festiwal i Kino na Granicy to o pieniądze na te dwie kulturalne imprezy walczą cieszyńscy radni.

Festiwal Freestyle City z powodów finansowych nie odbył się w 2012 roku. Jolanta Dygoś, dyrektorka festiwalu Kino na Granicy, przyznała, że organizacja kolejnej edycji imprezy stoi pod znakiem zapytania. Miasto na przegląd filmów państw Europy Środkowej w 2012 roku przeznaczyło jedynie 25 tysięcy złotych.

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu złożyła swoje wnioski do budżetu Miasta Cieszyna na 2013. Radni komisji chcą zabezpieczenia 250 000 złotych na organizację i realizację XV edycji festiwalu filmowego „Kino na Granicy oraz 100 000 złotych dla Festiwalu Free Style. Pod wnioskiem podpisał się przewodniczący komisji radny Eugeniusz Raabe (klub radnych Niezależni)

O pieniądze na Kino na Granicy i Freestyle City Festiwal walczą także radni PO. Wnioskują o zabezpieczenie środków w wysokości 150 tysięcy na złotych dla festiwalu Freestyle i tej samej kwoty dla majowego przeglądu filmowego, który po raz 15. odbędzie się w Cieszynie.

- Te imprezy powinny się w Cieszynie odbywać. Przyciągają wiele osób, nie są to imprezy jednodniowe. Te festiwale są korzystne dla miasta, restauratorów i hotelarzy. Poza tym w Cieszynie cieszą się dużym uznaniem – mówi radny Krzysztof Herok.

Część radnych nieoficjalnie przyznaje, że środki, które w 2012 roku zostały przekazane na organizację Tour de Pologne (350 000 złotych) powinny być przekazane na wskrzeszenie Festiwalu Freestyle City oraz ratunek dla Kina na Granicy.

To dopiero początek walki o cieszyński budżet na 2013 rok. Radni mogą składać swoje wnioski do budżetu do 15 września.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: