Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Radna Wlach widzi śmieci w Cieszynie i pisze do burmistrza

„Cieszyn robi wrażenie... miasta zaniedbanego, bez gospodarza” - napisała radna Alicja Wlach odnosząc się wprost do promocyjnego hasła „Cieszyn robi wrażenie”. „Załączam zdjęcia z dzisiejszego poranka, które niezbyt dobrze świadczą o wizerunku głównej drogi wjazdowej do Cieszyna. Jak zwykle wstyd mi, gdy pomyślę, co myślą przybywający tu turyści i potencjalni inwestorzy” - napisała radna. Za zgodą radnej publikujemy wybrane fotografie na naszym portalu.

Po otrzymaniu pisma burmistrz Mieczysław Szczurek zobowiązał Miejski Zarząd Dróg do stosownych prac porządkowych oraz Straż Miejską, by ta wyegzekwowała obowiązek właścicieli wskazanych nieruchomości do ich utrzymywania we właściwym stanie. „Zupełnie nie podzielam Pani zdania jakoby Cieszyn był miastem zaniedbanym i bez gospodarza. Podkreślam, że swój pogląd opieram nie tylko na własnych obserwacjach, ale także na opiniach mieszkańców i odwiedzających nasze miasto gości, z którymi mam kontakt” - pisze burmistrz Mieczysław Szczurek w odpowiedzi na interpelację radnej Wlach.

- Niech Pan Burmistrz pozwoli, że zostanę przy swojej ocenie – mówi radna Alicja Wlach i wskazuje na doświadczenia ze swoich tegorocznych wakacji, które w tym roku spędziła na Mazurach. W jej ocenie miejscowości turystyczne, które odwiedziła wypadają przy Cieszynie zdecydowanie czyściej. - Sądzę, że w każdym mieście można znaleźć pojedyncze miejsca, których właściciele nie utrzymują należytego porządku. Staramy się temu przeciwdziałać, ale w przypadku prywatnych własności jest to czasami bardzo trudne. Uważam, że każdy z nas powinien dbać o czystość i porządek w swoim otoczeniu, dlatego miejmy wszyscy swój wkład w to, aby nasze miasto robiło wrażenie... pozytywne wrażenie – mówi nam burmistrz Mieczysław Szczurek.

A Wy jak oceniacie ten spór? Cieszyn jest zaniedbanym miastem?

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: