Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rachunki za prąd będą niższe?

Wyższe rachunki za prąd dały się we znaki wszystkim mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego. Jak jednak mówi Tomasz Branny, wójt Dębowca, jest jednak szansa na spadek cen.

Temat wzrostu opłat za prąd poruszył na ostatniej sesji Rady Gminy Dębowiec radny Jarosław Danel. Z czego one wynikają? - Jako jedna z gmin jesteśmy w tak zwanej grupie zakupowej, wobec której końcówką ubiegłego roku został przeprowadzony przetarg na dostarczanie energii elektrycznej przez następne 3 lata. Te ceny są wyższe o 40-50%, bo ten przetarg podzielony jest na oświetlenie i odbiór pozostały - wyjaśniał Tomasz Branny.

Jak jednak dodał wójt, jest szansa na poprawę sytuacji. - Mamy taką informację od osób które zajmują się u nas formalnościami, że dostaniemy zwrot za rok 2019. Natomiast obecnie płacimy te wyższe ceny - zaznaczał.

Jaką formę mógłby mieć ów zwrot? - Na dziś nie wiadomo, w jakiej to będzie formie, czy na przykład zostaną nam po prostu obniżone rachunki w przyszłym roku budżetowym - stwierdził w rozmowie z nami Tomasz Branny.

Warto zaznaczyć, że w skład wspomnianej grupy zakupowej wchodzi wiele podmiotów. Dlatego też podwyżki cen prądu dotyczą wszystkich mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. - Chodzi nie tylko o gminy. Uczestniczy też w tym powiat i jego wszystkie jednostki budżetowe, szpitale i tak dalej. Wszystkie należą do grupy zakupowej, w której jest co najmniej 100 tys. odbiorców - mówi nam wójt.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

30
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-25 16:41:49
marian1951: Helo , helo , bilans musi wyjść na zero. Tak śpiewał nieodżałowanej pamięci Jan Kaczmarek.
2019-06-25 17:17:04
krzysztof.mm: rachunki za prąd będą niższe? - na pewno, skoro PiS tak obiecał, to na pewno - będą w y ż s z e
2019-06-25 17:18:13
krzysztof.mm: świetnie dzisiejszą sytuację w Polsce pod rządami PiS skomentowała Manuela Gretkowska - oddaję jej głos:
2019-06-25 17:18:45
krzysztof.mm: PLUS MINUS WOLNOŚĆ +++ Zostało mniej więcej 100 dni do wyborów. Może 100 ostatnich dni, jeszcze nie całkiem, ale demokratycznej Polski. PiS domknie swoje reformy - sądownictwa, szkolnictwa wszystkiego co pozwalało na normalność. A potem, po iluś latach będziemy znowu szczęśliwi, gdy uda się nam wyzwolić z koszmaru. Nie iść do przodu, ale stać w miejscu.
2019-06-25 17:19:14
krzysztof.mm: PSL startując samodzielnie wymyślił program, który da się streścić - Bóg istnieje więc PSL też. Mogli dorzucić nowoczesny postulat o zaganianiu z pastwisk bydła dronami. A Kaczyński by ich zdyskontował programem: Tucznik powyżej pół tony głosuje, kto mu zabroni? Świni? Z Biedroniem, derwiszem polskiej polityki, nie da się rozmawiać. Z derwiszami się tylko tańczy. Szkoda, że na Titanicu. To tyle o zjednoczeniu opozycji.
2019-06-25 17:19:43
krzysztof.mm: Co do jej przywództwa - wycofanie się Tuska usprawiedliwia jedynie jego nadzieja na najwyższe stanowisko w Unii. Ogłoszenie wyników - 30 czerwca. Jeśli zrezygnuje z kandydowania na prezydenta Polski, przez brak przewagi w sondażach, znaczyło by że oczekiwał władzy podanej na tacy. Sprytnie? Radził nam przecież użyć sprytu.
2019-06-25 17:20:05
krzysztof.mm: Śmieszy mnie bicie się polskiej inteligencji w pierś : nasza wina, tyle lat nie edukowaliśmy narodu, nie pochylaliśmy się nad maluczkimi. Gnojami, które zabierają nam wolność. Popatrzcie na nich w sejmie, na ich posłów - Suskiego szarpiącego się z bohaterem podziemia Klichem, Pawłowicz zaplutą nienawiścią, Piotrowicza ciumkającego pedofilów, komuchów i prezesa. Zamiast bić się w pierś, walnijmy się w mózg. Przewaga pisowców nie jest ogromna. Mimo kasy, propagandy. Trzeba namówić tych, którzy wybrali splendid isolation.
2019-06-25 17:20:42
krzysztof.mm: To nie XIX wiek pozytywistycznych zrywów i lektur. „Kamizelka” stała się kuloodporna, „Siłaczka” poszła do korpo. „Antek” M. kolaboruje z ruskimi. Mówienie o braku dostępu do wiedzy w XXI wieku jest śmieszne, gdy każdy ma dostęp do internetu. Czyja wina, że zamiast czytać Żiżka, tłucze na nim porno albo gry.( to był żart, zwykłych ludzi nie stać na taką czystą kokainę jak Żizka). Kiedy w Niemczech drugą siłą polityczną stają się Zieloni, u nas największym problemem jest czy starcy w sutannach poprą starca w paranoi. Młodzież, wszędzie indziej w ekologicznej awangardzie, u nas głosuje tylko w 25% i do tego większość na konserwatywnych idiotów. Jakby mieli żyć w cyrku z klaunami, a nie demokratycznym kraju. Tak, to klęska szkoły i zwycięstwo lekcji religii nad rozumem.
2019-06-25 17:21:27
krzysztof.mm: To jest nasz problem, największy, bo największym sprzymierzeńcem PiS-u jest Kościół. Przez niego, plus lekcje religii, Polacy są konserwatystami w przebraniu socjalistów. Instytucja, która ekskomunikowała łódzkiego księdza za herezję, hołubi pedofili. Duchowny gwałcący dzieci nie może wierzyć w Boga. Więc Kościół polski prędzej ekskomunikuje Boga niż swoich. Ulubiona pieśń kościelna : „Dzięki nam uzyskaliście wolność”. A przez kogo straciliśmy ją na 200 lat? Co zrobiliście żeby uratować wtedy Rzeczpospolitą, zamiast rozmiękczać ją w infantylnej Sarmacji? Wszystko, byle nie dopuścić do protestanckiej dyscypliny myślowej i moralnej. Tylko w upadku sumień, rozumu potraficie dobić leżących krzyżem. Historia się powtarza jak refren.
2019-06-25 17:21:53
krzysztof.mm: Polska stanie się znowu krajem zastępczym. Już jest drugorzędnym z podróbą chemii, kultury, nowoczesności. Polacy tak lubią, po swojemu, staropolsko, w słomianych łapciach i gaciach, dupcyć po bożemu i dawać tej dupy każdemu kto ją posmaruje, 500 plus albo obietnicą zbawienia.
2019-06-25 17:23:06
krzysztof.mm: https://www.facebook.com/gretkowska.manuela/photos/a.1163853090373912/2335124043246805/?type=3&theater
2019-06-25 17:31:16
koszor: Coś musiało ci się złego przytrafić ze strony Kościoła i może dlatego tak nadajesz całymi dniami. Tak przy okazji, po pierwszej przegranej PO, kiedy PiS obiecał 500+, to właśnie PO ustami Schetyny zapowiedziała, że jeśli wrócą do rządów, to będzie 500 także na pierwsze dziecko.
2019-06-25 17:35:54
koszor: Krzysztofie-masz prawo do własnej opinii. Ja też, dlatego powiem ci, że Polska nie jest Titanikiem. Raczej w tej roli widzę Zachodnią Europę. Upadek rodziny, świat bez wartości, przeogromna biurokracja i do tego miliony bezkarnych imigrantów.
2019-06-25 17:44:42
donekT: krzysztof-Q Co ze wprowadzeniem PODATKU KATASTRALNEGO? Zdaje się, iż miłościwie nam panujący EUROkołchoz ma w planach zaaplikowanie takowego na całym obszarze UE. Tej kategorii podatek, w porównaniu z faktem, iż spora część Polaków posiada kapitał zakumulowany, a nie pochodzący z godnych płac, spowoduje, iż Polska stanie się jeszcze większym FOLWARKIEM BANKSTERSKIEJ SPEKULACJI, sprzedającym instytucję hipoteki odwróconej. Coś na podobieństwo PANOWANIA JÓZEFA W EGIPCIE, wedle biblijnej relacji. krzysztof-Q, czy PiS, czy PO, czy SLD, czy PSL polityka zadłużania kraju byłaby kontynuowana, w końcu jakoś społeczeństwu trzeba sprzedać pomysł katastru. PS powoływanie się na przykład Estonii nie jest adekwatne, to inna sytuacja. Co na to powiesz krzysztof-Q? Już widzę jak PO dobrze robi BANKSTERCE, z uzasadnieniem, iż to ponoć wina PiS;D:D:D Co na to powiesz krzysztof-Q?
2019-06-25 18:19:50
krzysztof.mm: ...a tymczasem PiS smaruje dupy biskupów i szykuje im kolejny prezent w postaci 5 hektarów Świętokrzyskiego Parku Narodowego - biskupi z pewnością po bożemu się odwdzięczą +++ https://wiadomosci.onet.pl/kraj/protest-w-sprawie-zmian-granic-swietokrzyskiego-parku-narodowego-to-barbarzynstwo/10fmhqe
2019-06-25 18:38:17
donekT: Pewnie dlatego komuś konkretną część ciała smaruje, żebyś krzysztof-Q miał łatwiej... z pewnością skorzystasz i to nie koniecznie po bożemu...
2019-06-25 18:41:38
jasper: Jest taka historia o szczurze, ktory wraca do klatki, bo w klatce jest jedzenie. Przegryzl prety, zeby wyjsc na wolnosc, ale wraca, bo tam jest ziarno. I co jest tym ziarnem? 500 +.
2019-06-25 19:15:30
donekT: Jest też podobna historia o żabkach bezpośrednio wrzuconych do wrzątku, które zdążyły wyskoczyć i przeżyły, oraz tych umieszczonych w zimnej wodzie, które stopniowo zostały ugotowane na śmierć. Jak myślisz jasper-Q, który scenariusz jest realizowany w odniesieniu do polskiego społeczeństwa? Bez względu na etykietki partyjne.
2019-06-25 19:18:16
donekT: jasper-Q tym ziarnem jest pułapka średniego dochodu;)
2019-06-25 21:31:01
jasper: - [ ] Trzeba czynic wszystko, by Polska byla tym, czym jest dzis Turcja . O niej mowi sie, ze to powazne panstwo“ - Jaroslaw Kaczynski dla wpolityce.pl. https://m.fronda.pl/a/kaczynski-polska-bedzie-jak-turcja-ale-trzeba-zmienic-wladze,38296.html. Polska jak Turcja ! Po nieudanym puczu wojskowym w Turcji w 2016 roku, kraj ten zmierzal w strone dyktatury. Jak widac po wpisach „madrych” inaczej, marzy im sie taka Polska.
2019-06-25 22:22:55
donekT: jasper-Q Tylko spójrz na demografię i siłę militarna Turcji (2 siła NATO). Pod względami potęgotwórczymi od Turcji wiele się możemy nauczyć, do tego, jak prowadzić skuteczna dyplomacje z Rosją.
2019-06-25 23:49:13
jasper: Z serii najciemniej pod latarnia. Mariaz PiS z KK ma sie dobrze. „ Założona przez ojca Tadeusza Rydzyka fundacja Lux Veritatis nie chciała udostępnić członkom stowarzyszenia Watchdog informacji o swojej działalności, więc ci donieśli na nią do prokuratury. Polskie przepisy nakazują instytucjom publicznym odpowiadać na pytania dziennikarzy i udostępniać dane nt. publicznych wydatków, lecz od czasów dojścia do władzy PiS te prawa były wielokrotnie gwałcone.” https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/prokuratura-ma-sprawdzic-informacje-o-fundacji-ojca-rydzyka-lux-veritatis/e352wdl. Moze faktycznie jak nie bedzie milionowych dotacji dla biznesmena w sutannie z Torunia, ceny pradu dla zwyklych obywateli bedzie tanszy ? Jezeli nie, to wiecie baranki komu podziekowac. :) Brawo panie Kurski , ciemny lud wszystko kupi. Pan to naprawde prorok jest :)
2019-06-25 23:53:05
jasper: Idole PiS, z serii pan premier Morawiecki powiedzial - chce, abyśmy my, zwykli ludzie, „kopali rowy, zapie... za miskę ryżu” i „obniżyli swoje oczekiwania”. I gospodarka się odbuduje. A jak nie, to trzeba rozpętać wojnę: „Najlepszym lekiem na zmniejszenie tych oczekiwań zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”. Jak Polacy beda zapie... za miske ryzu to i obnizka pradu nic nie pomoze.
2019-06-26 03:58:14
donekT: Kurski przeproś za brata;D:D:D
2019-06-26 10:31:08
rainman: Manuela Gretkowska? Gratulacje idolki ;-) W listopadzie odsuwamy te elyty jeszcze dalej.
2019-06-26 16:54:15
Mach: Rainman- jak już się spełni, ta twoja wizja, co nie jest wykluczone, chciałbym byś w połowie ponownej kadencji tzw. "dobrej zmiany", miał odwagę na tym forum przyznać się do własnego nazwiska tak jak ja to uczyniłem 6 lat temu wstecz. Będziesz się tym szczycił? a raczej wstydził razem ze swoimi potomnymi przez pokolenia, że sam założyłeś sobie stryczek na szyję i szyję swoich dzieci. Bóg może zrozumieć wielkie serce mu okazywane, nie wybaczy jednak braku rozumu przy dojrzałej ocenie mechanizmów prowadzących do zniewolenia narodu przez opętanego wodza ukrytego za machiną swojej partii opanowującą wszystkie organy państwa. Wodzowi, któremu władzy jest ciągle za mało, za mało, jeszcze za mało bym nie ufał. Za to rainman, także odpowiesz przed Bogiem -tak jak ci, którzy kiedyś poparli kaprala malarza.
2019-06-26 17:05:35
jasper: Bardzo ciekawie przedstawia tygodnik „przeglad“ badania socjologiczne dotyczace elektoratow niektorych partii - * dla 60% sympatyków PiS wszystkie wpadki i afery tej partii, komisje śledcze nie mają znaczenia, bo oni i tak - cokolwiek by się działo - zagłosują na partię Kaczyńskiego. -> co to oznacza? bezkrytyczność i hipokryzję. * 'W grupie wyborców PiS dominują osoby o skłonnościach autorytarnych, gorzej wykształcone, starsze, uważające się za ofiary transformacji.' * przeciętny wyborca PiS 'nosi w sobie kompleksy – wobec tych, którym się powiodło i wobec innych, a także poczucie krzywdy.' * 'Elektorat PiS-owski często reaguje prymitywnie – uważa, że tylko działanie brutalne i agresywne jest oznaką siły i gwarantem sukcesu. Dlatego tak łatwo kupuje PiS-owską propagandę dotyczącą polityki zagranicznej.' * 'Jest jeszcze jedna cecha tego elektoratu – reaguje on przede wszystkim na bodźce emocjonalne i łatwo te bodźce przyjmuje. Nie pamięta więc, co jego partia obiecywała w kwestii naprawy służby zdrowia, za to emocjonuje się kolejną wojną z „układem”. I w ogóle – kolejną wojną i kolejnym wrogiem.
2019-06-26 17:26:45
donekT: jasper-Q- Tu masz wszystko wytłumaczone // https://www.youtube.com/watch?v=TZbOa9FWqE4 // Do PRZEGLĄDU sięgasz jasper-Q, zdajesz sobie sprawę, iż środowisku skupionego wokół tego tygodnika nie po drodze jest z lewactwem. Oni jeszcze stawiają na człowieka pracy, a nie "poped".
2019-06-26 18:38:45
jasper: - [ ] A tymczasem czytamy - kobieta nie udzieliła pomocy zatrudnionemu przez siebie obywatelowi Ukrainy. Kiedy mężczyzna zasłabł w pracy, właścicielka zakładu wywiozła go do lasu i pozostawiła. Zwłoki mężczyzny odnalazł leśniczy w lesie koło Skoków, niedaleko Wągrowca. - [ ] W lutym zeszłego roku Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska Ukraina zbierało też środki na leczenie Ukrainki pracującej na czarno w jednym z przedsiębiorstw niedaleko Środy Wielkopolskiej. Kobieta doznała rozległego wylewu, a jej szef - zamiast na pogotowie - zawiózł ją do parku i tam zostawił“. To wszystko dzieje sie w kraju, gdzie ludzie uwazaja sie za wybrancow Boga i uzurpuja sobie prawo do „chrystianizacji“ innych narodow !!
2019-06-26 20:56:55
donekT: Polska to taki sam kraj jak inny, jasper-Q napisałeś "gdzie ludzie uwazaja sie za wybrancow Boga i uzurpuja sobie prawo do „chrystianizacji“ innych narodow !!" A skąd Tobie jasper-Q to przyszło do główki? Winni niech poniosą słuszną karę, natomiast Ukraińcy, co ciekawe mają nawet na terenie Polski swój własny związek zawodowy, powstały przy wsparciu OPZZ. Powinieneś jasper-Q częściej sięgać do PRZEGLĄDU, a nie tylko wtedy, kiedy Ci jasper-Q pasuje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: