Punkt zdobyty w Szwecji

Doprowadzili do dogrywki, pomimo dwubramkowej straty. Stalownicy wywalczyli punkt na lodzie AIK Skelleftea w drugim spotkaniu w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Czech wybrali się do Szwecji, aby rozegrać drugie spotkanie w grupie H, po udanej inauguracji w piątkowe popołudnie, kiedy wysoko pokonali Belfast Giants – 4:0. Kibice zgromadzeni w Skelleftea Kraft Arenie musieli czekać na trafienia do ostatniej odsłony. I jako pierwsi radowali się sympatycy gospodarzy, ponieważ Anton Olsson otworzył wynik w 42. minucie. Chwilę po nim prowadzenie podwyższył Rickard Hugg.

Stalownicy zdobyli bramkę kontaktową w 49. minucie, a na listę strzelców wpisał się Martin Ruzicka. Wydawało się, że gospodarze zdołają dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końcowej syreny, ale hokeiści spod Jaworowego zaryzykowali grą bez bramkarza i wyrównali za sprawą Milosa Romana. Dogrywka padła łupem Szwedów, dzięki czemu zainkasowali dwa punkty, a Stalownikom przypadło jedno oczko.

Stalownicy będą mieli okazję do zrewanżowania się w najbliższy piątek (tj. 9.09), ponieważ w Werk Arenie będą gościć hokeistów Skelleftea. Mistrzowie Czech, po wczorajszej porażce, spadli na drugie miejsce w grupie H.