Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puńców i Dzięgielów po nawałnicy


Kilka minut burz i ulew wystarczyło aby zniszczone zostały gospodarstwa, uprawy ,mosty i kładki. W Gminie Goleszów w Puńcowie i Dzięgielowie zalanych zostało 26 budynków, z których Straż Pożarna wypompowuje wodę, zlane zostały też mosty i kładki, które zostaną poddane przeglądowi, niedrożnych jest 30 przepustów. Z jednego z budynków ewakuowano 3-osobową rodziną, której Urząd Gminy w Goleszowie zapewnił zakwaterowanie, wyżywienie i niezbędną odzież. Ewakuowano też jedną osobę z samochodu.


- Aktualnie trwa szacowanie strat w terenie. W akcji ratowniczej uczestniczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Goleszów, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, a także odpowiednie służby Urzędu Gminy Goleszów. Na ten moment, według danych prezesa OSP Puńców Rafała Glajcara, strażacy interweniowali ok. 50 razy. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję w Puńcowie, a w szczególności wszystkim strażakom - zarówno zawodowym, jak i ochotnikom - a także pracownikom Urzędu Gminy Goleszów za szybką i sprawnie przeprowadzoną akcję – informuje Tomasz Jaszowski, zastępca Wójta Gminy Goleszów.


W Puńcowie nieopodal remizy OSP został umieszczony kontener na zniszczone przez nawałnicę rzeczy, z którego mogą korzystać poszkodowani. W Strażnicy OSP w Puńcowie od godz. 15.00 będzie rozprowadzana woda pitna, którą mogą odbierać osoby, których posesje nie są podłączone do sieci wodociągowej. - Ponadto strażacy z Puńcowa będą jeździć po terenie miejscowości i dowozić wodę pitną bezpośrednio do gospodarstw domowych – dodaje wicewójt.

ZDJĘCIA Z WCZORAJSZEJ NAWAŁNICY W PUŃCOWIE I DZIĘGIELOWIE MOŻNA ZOBACZYĆ NA KONTAKT 24.OX.PL >


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: