Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puchar Świata w Wiśle: Klemens Murańka zwycięzcą kwalifikacji

W Wiśle zakończyły się kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu Świata. Zwycięzcą został Klemens Murańka.

 - Zawodnik spisał się doskonale - mówił po zakończonej serii Jan Szturc, pierwszy trener Adama Małysza.

Już o godzinie 11:00 skoczkowie narciarscy rozpoczęli serię kwalifikacyjną do odbywającego się dzisiaj, 16 stycznia, indywidualnego konkursu Pucharu Świata. Na belce startowej stanęło 55 zawodników kwalifikujących się do dzisiejszych zawodów. Stabilne warunki atmosferyczne panujące na skoczni im. Adama Małysza pozwoliły na bezpieczne i płynne przeprowadzenie zarówno serii treningowej jak i kwalifikacyjnej. - Jednym zawodnikom troszkę więcej wieje pod narty, drugim troszkę mniej stąd te różnice w bonusach i ujemnych punktach, które sięgały nawet 14 punktów. Nie wszyscy skoczkowie dawali sobie radę w tych trudnych warunkach jeżeli nie było wiatru pod narty - komentował Jan Szturc, pierwszy trener Adama Małysza. - Śnieg nie jest może do końca wizualnie idealny, ale nie przeszkadza to w niczym, jest troszeczkę twardo dzisiaj, bo w nocy zmroziło trochę spad, ale nie jest źle. Pogoda na skoki w Wiśle się udała, jedynie na początek serii kwalifikacyjnej zaczęło powiewać na buli, ale potem się to w miarę uspokoiło i kwalifikacje odbyły się w miarę płynnie - dodał Dawid Kubacki.

Dzięki bardzo dobrym warunkom pogodowym, nad skocznią niemal cały czas świeciło słońce, pozytywna atmosfera panująca w Wiśle udzieliła się kibicom, którzy licznie zebrali się na skoczni, by dopingować swoich ulubionych zawodników. Serię kwalifikacyjną wygrał Klemens Murańka. Polak oddał skok o długości 130,5 metra, co zapewniło mu udział w wieczornym konkursie. - Ogólnie jestem zadowolony. Oddałem dwa dobre skoki w serii treningowej, a ten w kwalifikacjach był znakomity. Mogę się z nich cieszyć i jestem bardzo zadowolony - relacjonował Murańka.

Poza Murańką do konkursu zakwalifikowali się także: Dawid Kubacki (128,5 m), Aleksander Zniszczoł (128 m), Stefan Hula (130 m), Maciej Kot (126m), Jan Ziobro (121,5m), Krzysztof Biegun (120,5m) i Bartłomiej Kłusek (123m). W konkursie zobaczymy także Piotra Żyłę (119m) i Kamila Stocha, którzy nie musieli kwalifikować się do konkursu. - Chcę skoczyć takie skoki, żeby być z nich zadowolonym i po prostu się nimi cieszyć i to jest wszystko. Jak się człowiek cieszy ze skoków to i wynik jest dobry - powiedział Kubacki.

Zawody Pucharu Świata rozpoczną się o godzinie 17:30. Przypominamy, że bramy wejściowe skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince będa otwarte dla posiadających bilety do 17:00.

Program Pucharu Świata w Wiśle:

16:30 - seria próbna
17:30 - I seria - konkurs indywidualny (HS-134)

(mat.pras.)

źródło: mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: