Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puchar Kontynentalny dobiegł końca

Niedzielny konkurs w Czajkowskim został odwołany z powodu silnie wiejącego wiatru, a także śnieżycy. Zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego został Marius Lindvik, a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Tomasz Pilch - 7.

Dzisiejsze zmagania zaplanowano na 9:00. Przedtem odbyła się seria próbna, w której najlepszy okazał się Florian Altenburger z Austrii. Dobrze spisali się polscy juniorzy i zawodnicy WSS Wisła - Paweł Wąsek i Pilch. Pierwszy z nich umieścił się w pierwszej "10", a ten drugi był czternasty.

Jednak początek zawodów przesunięto o 15 minut, a następnie znowu o kolejny kwadrans. Później podjęto decyzję o odwołaniu ostatniego konkursu w sezonie.

Tryumfatorem cyklu został aktualny mistrz świata junirów, Marius Lindvik. Norweg przekroczył, jako jedyny, granicę 1100 punktów (1102). Za nim uplasowali się reprezentanci Niemiec - Andreas Wank (2.) oraz David Siegel (3.).

 

 

Spośród polskich skoczków najwyżej sklasyfikowany został Pilch. 17-latek, dla którego ten sezon był debiutem w PK, wygrał dwa konkursy, a w Engelbergu zajął drugie miejsce. Pilch, w siedemnastu konkursach, zebrał 575 pkt. Warto również wspomnieć, iż wiślanin zajął czwarte miejsce na MŚ juniorów, a także otrzymał szansę występu w Pucharze Świata.

Występy Pilcha trzeba uznać za udane, tym bardziej, że dla 17-latka był to pierwszy styk z takimi zawodami. Z pewnością więcej wymagano od reszty naszych reprezentantów. Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej części sezonu prezentował się przyzwoicie, zakończył sezon na 26. miejscu. Z kolei Wąsek zaczął osiągać lepsze rezultaty pod koniec cyklu i ostatecznie uplasował się na 32. pozycji.

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego:

1. Marius Lindvik (Norwegia) 1102 pkt.

2. Andreas Wank (Niemcy) 1040

3. David Siegel (Niemcy) 968

4. Nejc Dezman (Słowenia) 869

5. Anze Lanisek (Słowenia) 795

7. Tomasz Pilch (WSS Wisła) 575

19. Jakub Wolny 367

26. Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła) 264

32. Paweł Wąsek (WSS Wisła) 205

40. Przemysław Kantyka 153

50. Klemens Murańka 108

79. Krzysztof Leja 35

86. Bartosz Czyż (WSS Wisła) 23


Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: