Puchar Burmistrza dla koszykarzy z Cieszyna

Zwycięstwem pierwszego zespołu MOSiR-u Cieszyn zakończył się silnie obsadzony Turniej Koszykówki Kadetów z okazji Święta Trzech Braci o Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna, który odbył się w dniach 18-19 czerwca w halach sportowych Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2.
W finale zespół z Cieszyna, złożony z uczniów ‘dwójki’, który w tym sezonie zajął m.in. drugie miejsce w turnieju półfinałowym rozgrywek szkół gimnazjalnych na szczeblu województwa śląskiego (miejsce 5-8 w województwie), pokonał drużynę MOSM Bytom 64:60.
Wcześniej podopieczni Jacka Bortliczka pokonali takie ekipy jak UKS Joker Częstochowa, MCKiS Jaworzno i GTK Gliwice.
Trzecie miejsce w turnieju przypadło zawodnikom z Jaworzna, wśród których wyróżniał się Paweł Kurzawa najskuteczniejszy gracz całego turnieju. Jemu też przyznano zaszczytne miano ‘najlepszego strzelca’.
Pozostałe nagrody indywidualne otrzymali gospodarze Bartosz Kałuża - najlepszy zawodnik turnieju oraz Jakub Kijena - najwszechstronniejszy zawodnik.

Skład MOSiR-u Cieszyn: Szymon Kałuża, Jakub Kijena, Dawid Kiszło, Jakub Kiszło, Przemysław Rączka, Grzegorz Staniek, Paweł Łysień, Wojciech Smoleń, Dominik Wenglorz, Radosław Zgliszczyński, Adam Bolisęga, Paweł Szafarczyk, Bartosz Kałuża, Aleksander Pniok i Krzysztof Paszke.