Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Puchar Beskidów rozstrzygnięty

Niedzielny konkurs w czeskim Frensztacie rozstrzygnął losy rywalizacji o Puchar Beskidów. Ostatecznie po trofeum sięgnął Klemens Murańka, który zajął dzisiaj trzecie miejsce. W konkursie najlepszy okazał się Maximilian Steiner.

Przypomnijmy, że Puchar Beskidów wrócił po 28 latach przerwy. Po raz ostatni skoczkowie rywalizowali o niego w 1989 roku. Wówczas najlepszy okazał się Jan Kowal, a drugi był Stefan Horngacher, który obecnie jest szkoleniowcem biało-czerwonych. W tym roku Puchar Beskidów przeprowadzono w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W piątek skakano w Szczyrku, wczoraj w Wiśle, a dziś zawody odbyły się we Frensztacie. Po raz pierwszy w historii Pucharu Beskidów rywalizowano poza granicami naszego kraju.

Podczas pierwszego konkursu najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł, a wczoraj nikt nie zdołał pokonać Mirana Zupancica. Dwukrotnie na drugim stopniu podium stawał Klemens Murańka i to między tymi trzema skoczkami miała się rozstrzygnąć walka o zwycięstwo w trzydniowym tournée. Zakopiańczyk przed ostatnim konkursem był na czele klasyfikacji, ale jego przewaga nad najgroźniejszymi rywalami była niewielka.

Po pierwszej serii nie zawiódł Murańka, który uplasował się na trzeciej pozycji. Natomiast Zniszczoł i Zupancic nie znaleźli się w czołowej "10". Z pięcioosobowego grona Polaków, do serii finałowej nie awansował Bartłomiej Czyż. Skoczek WSS Wisła ukończył rywalizację na 32. miejscu.

W serii finałowej Murańka co prawda skoczył o metr mniej, ale pozwoliło mu to stanąć na najniższym stopniu podium. Zupancic postawił wszystko na jedną kartę i w porównaniu do pierwszego skoku poprawił się o pięć metrów, ale i tak dobry rezultat nie pozwolił mu dostać się przed zakopiańczyka.

Ostatecznie Murańka zwyciężył w trzydniowym cyklu, zostawiając za plecami dwóch Słoweńców. Niestety, drugi z reprezentantów WSS Wisła, Zniszczoł nie zaliczy dzisiejszego konkursu do udanych. Zmagania zakończył dopiero na 14. miejscu, a efektem słabszych skoków jest spadek w klasyfikacji Pucharu Beskidów - z trzeciego na piąte. Zwycięzca cyklu otrzyma oprócz trofeum, także nagrodę pieniężną w wysokości 1,5 tys. euro. Drugi Zupancic zainkasuje 1 tys., a jego kolega z reprezentacji, Ziga Jelar 500.

Wyniki dzisiejszego Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie
1. Maximilian Steiner 245,4 pkt.
2. Andreas Schuler 244,1
3. Klemens Murańka 240,3
14. Aleksander Zniszczoł 228,6
19. Bartłomiej Kłusek 224,6   
29. Jan Ziobro 209
32. Bartosz Czyż 105.7

Klasyfikacja Pucharu Beskidów w sezonie 2017/2018
1. Klemens Murańka 769,3
2. Miran Zupancic 765,5
3. Ziga Jelar 753,5
5. Aleksander Zniszczoł 752
10. Bartłomiej Kłusek 724,1
16. Jan Ziobro 701,2
20. Bartosz Czyż 592,9
31. Krzysztof Miętus 462,8
37. Przemysław Kantyka 354,8
38. Paweł Wąsek 339.1
66. Krzysztof Biegun 216,2
81. Łukasz Bukowski 83,1

(AP)
 

źródło: ox.pl
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: