Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PTTK do zobaczenia we wrześniu

To była ostatnia już w tym roku szkolnym wycieczka przyrodnicza, której organizatorem i przewodnikiem był Jan Machała przewodniczący KOP PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie.

Rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim kończą się szkolne wycieczki przyrodnicze, które dla dzieci i młodzieży naszego powiatu organizuje Jan Machała przewodniczący KOP PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie.

Ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym zawiodła młodzież drugiej klasy Gimnazjum nr 2 z Cieszyna do rezerwatu przyrody „Kopce”. Teraz pora odpocząć, przed uczniami dwa miesiące słodkiej laby. Wycieczki przyrodnicze znowu powrócą... uczniowie z przewodniczącym Komisji Ochrony Przyrody spotkają się we wrześniu.

- Tak, to była ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka, na którą wybraliśmy się wspólnie z grupą młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Cieszynie. Tym razem naszym celem było rezerwat przyrody „Kopce” w Cieszynie Marklowicach
– wyjaśnia Jana Machała przewodniczący PTTK - Mimo utrudnień - deszczu i grząskiego terenu przeszliśmy cały rezerwat docierając nawet do trudno dostępnej w tym dniu "Jaskini Ondraszkowej". Młodzież miała okazję przypomnieć sobie legendę o cieszyniance i Ondraszku, a także podziwiać występującą o tej porze roku roślinność - kokoryczk wielokwiatowy, pszeniec gajowy i zwyczajny, czworolist, obrazki alpejskie, przelot pospolity czy prosienicznik szorstki. Oczywiście wycieczce podsumowującej rok szkolny towarzyszył śpiew ptaków i wspaniałe humory.

Wyprawa do rezerwatu była również okazją do zakupienia książeczek odznak i wpisania pierwszych punktów, które być może staną się zachęta do wakacyjnego „przecierania szlaków”.

- Do zobaczenia we wrześniu – podkreśla Jana Machała.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: