Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Psychiatria będzie miała więcej łóżek dla dzieci!

Najbliższy stacjonarny oddział Psychiatrii dla dzieci i młodzieży znajduje się w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. To tutaj trafiają mali pacjenci, również ze Śląska Cieszyńskiego. Oddział ma pełne ręce roboty, wielu pacjentów czeka miesiącami, na tak potrzebną hospitalizację. Na szczęście wedle zapowiedzi łóżek tu ma być więcej.


Będzie więcej łóżek psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w Bielsku-Białej. Bielski Szpital Pediatryczny otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia- nieco ponad 1,5 mln zł z programu „Wsparcie inwestycji dla oddziałów psychiatrii dziecięcej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2”.

Inwestycja obejmuje przebudowę niezagospodarowanego dotąd drugiego piętra pawilonu nr 5, w którym obecnie mieszczą się poradnia zdrowia psychicznego (parter) oraz oddział psychiatryczny zamknięty (pierwsze piętro). Dzięki pozyskanym środkom uda się zwiększyć dostępność do łóżek całodobowych psychiatrycznych dla najmłodszych. Obecnie jest ich na tym oddziale 17, a będzie- 30. W planie jest też zakup niezbędnego wyposażenia.

- Już ślemy pisma do ministra i NFZ, aby nasz kontrakt został zwiększony - mówi starosta Andrzej Płonka, który przypomina że starania o otwarcie całodobowego oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w bielskim szpitalu trwały prawie… 10 lat! Po otwarciu wszystkie łóżka zostały zajęte praktycznie w ciągu kilku dni! Samorządowiec nie kryje zadowolenia. -Wiemy, że wszędzie brakuje lekarzy, tymczasem psychiatrię dziecięcą mamy zabezpieczoną. Udało nam się wykształcić „swoich” psychiatrów, mamy rezydentów. To dzięki dobrej współpracy dyrekcji obu naszych szpitalu- Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka i „pediatryka”, za co obu paniom bardzo dziękuję- mówi bielski starosta.

Wartość zadania, to ponad 1,8 mln zł. Szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości 85 % całości inwestycji. Pieniądze muszą być rozliczone do końca bieżącego roku. - Bardzo chciałbym, żeby nam się to udało a zostało niewiele czasu. Nie zapominajmy, że jesteśmy w trakcie pandemii, przed nami przetarg, a przedsiębiorcy mają zwykle o tej porze roku już pełny portfel zamówień. Zrobimy wszystko, żeby się udało – zapewnia samorządowiec.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-22 22:58:54
najśw.patyk: Super !!! Krzysio mm i sw patryk będą mieli się gdzie leczyć , widziałem ten artykuł ale byłem na urlopie w ciepłych krajach i nie mogłem skomentować bo z telefonu się nie loguję :) ale cieszy mnie to że te dwie ci py będą miały gdzie się leczyć :) może nie wyjdą na lgbt tylko na normalnych facetów bo jak na razie to się do siebie tulą ale trzeba ich leczyć !!!!!! także betony krzysiu mm i sw patryk na leczenie !!!!! :) heheheheheh no i uwaga na kredki z tornistra - żeby wam nie wypadły heheheheheh
2021-08-22 23:01:13
najśw.patyk: co za piękny zbieg okoliczności :) hehehehhehe , zatrzymajmy to !!!! uchrońmy te dwie ci pki przed spedaleniem , jest jeszcze szansa :) krzysio mm i sw patryk idzie na leczenie :) tylko wcześniej krzysio mm wyjmie parówę ze sw patryka :) a on mu ją obliże a potem leczenie dewiacji na nowym oddziale .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: