Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Psy na UTW

We wtorek (13.11.2018) w Książnicy Cieszyńskiej odbyło się spotkanie sekcji Historyczno-Geograficznej i Hobbystycznej cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, której liderem jest dr Tadeusz Kania. Tym razem na spotkaniu pojawił się Andrzej Kowol, który opowiedział o swojej hodowli psów i przybliżył niektóre ciekawe rasy czworonogów.

- Przyprowadziłem 5 psów, mamy w domu ponad 20 psów czterech ras. Córka przyprowadziła Chichuahuę, podobno to jest najmniejszy pies świata. Psy te pochodzą z Meksyku z miasta podobnej nazwie. Tutaj mam buldoga Francuskiego. Buldogi Francuskie pochodzą z Anglii. Buldogi Angielskie przybyły do Francji, gdzie trochę je pokrzyżowali i powstały Buldogi Francuskie – mówił Andrzej Kowol.

Oprócz tych psów można było zobaczyć jeszcze przedstawiciela gatunku pochodzącego z Laponii o nazwie Suomenlapinkoirat. Początkowo głównym zadaniem tej rasy było pilnowanie reniferów. Psy są bardzo przyjacielskie. Zgodnie ze słowami prowadzącego, w Polsce jest ich tylko 8, z czego dwa znajdują się u prowadzącego – pies i suka.

Ostatnim z przyprowadzonych gatunków psów był Szpicel Niemiecki – pomerianian, czyli miniatura. Psy te zostały wyhodowane na Pomorzu na terenie byłych Prus w XIX wieku. To ulubiony pies królowej angielskiej.

W trakcie trwania wydarzenia można było również zobaczyć certyfikaty z licznych konkursów, w których brały udział psy z hodowli pana Kowola. Podano również wiele ciekawostek na temat naszych czworonożnych przyjaciół.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: