Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przypominają o obowiązkowych szczepieniach psów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Szczepieniu podlegają wszystkie psy powyżej 3. miesiąca życia, niedopełnienie tego obowiązku może skutkować wysokimi grzywnami dla właścicieli czworonogów.

Obowiązek szczepienia psów przeciwko wściekliźnie dotyczy wszystkich czworonogów, które ukończyły 3 miesiąc życia. Właściciel psa ma wtedy 30 dni na dopełnienie obowiązku szczepienia. Pierwsza dawka szczepionki nie załatwia jednak sprawy – szczepienie musi być powtarzane nie rzadziej niż co 12 miesięcy, czyli praktycznie raz w roku. Szczepienie można wykonać w każdym zakładzie leczniczym dla zwierząt.

Jeżeli właściciel nie dopełni tego obowiązku, podlega karze grzywny do 500 złotych oraz zostanie zobowiązany do natychmiastowego zaszczepienia czworonoga. Dlaczego jest to tak ważne? - szczepienia wszystkich psów przeciwko wściekliźnie mają na celu ochronę ludzi i zwierząt przed tą groźną, śmiertelną chorobą – wyjaśnia Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie. Warto pamiętać, że w razie kontaktu ze zwierzęciem zarażonym wścieklizną (pogryzienie itp.) należy niezwłocznie udać się do lekarza, zastrzyki są w stanie uratować życie. Gdy pojawią się pierwsze objawy choroby u człowieka, niestety, wścieklizna zbierze już śmiertelne żniwo.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: