Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przyjemnie i pożytecznie

Wakacje spędzili pożytecznie, nie tylko bawiąc się, ale również pomagając osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Grupa dzieci ze Świetlic w Pruchnej, Zbytkowie  i Drogomyślu wzięła udział w projekcie Fundacji Wspomagania Wsi Pożyteczne wakacje 2010.

Tegoroczne wakacje z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczestników projektu, którego celem była pomoc osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Uczestnicy pracowitych wakacji pomagali w pracach związanych z codziennymi obowiązkami domowymi, zajmowali się pracą w ogrodzie i przy gospodarstwie, robili zakupy, zbierali owoce, przygotowywali przetwory, pomogli załatwić sprawę w urzędzie,  Najważniejsze jednak było spędzanie czasu z osobami, które potrzebowały rozmowy, uśmiechu, obecności drugiego człowieka.

Dzieci i młodzież w zamian za pomoc i pracę, jaką wykonały przy realizacji projektu wzięły udział w zorganizowanych nieodpłatnie wyjazdach.Uczestnicy mieli okazję wyjechać do Aqua Parku w Tarnowskich Górach, Dinoparku w Rybniku i Wesołego Miasteczko w Chorzowie. Dodatkowych atrakcji dostarczyło również zwiedzanie zameczku prezydenckiego i  skoczni w Wiśle. Kolejną propozycją były wyjazdy rowerowe na kręgielnię do Skoczowa oraz wyjście do gospodarstwa agroturystycznego Wodna Dolina w Pruchnej.

Z pewnością te wakacje będą dla uczestników projektu niezapomnianym przeżyciem. -  Podczas takich akcji dzieci uczą się wrażliwości społecznej i bezinteresowności oraz zaangażowania w życie tych, którzy potrzebują pomocy drugiej osoby – podkreśla pani Anna, mieszkanka Pruchnej.


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: