Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przyjaciel Cieszyna - Jan Machała wręczył odznaki

Prelekcje, pokazy, wycieczki... których organizatorem jest przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie - Jan Machała to dowód na to, że dzieciom i młodzieży naszego powiatu przyroda i ochrona środowiska nie jest obojętna.

W minioną niedzielę (22.04.2012) z okazji Dnia Ziemi Szkoła Podstawowa w Bażanowicach gościła przewodniczącego Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie – Jana Machałę. - Wizyta w Szkole Podstawowej była okazją do zorganizowania pokazu slajdów, które prezentowały walory przyrodnicze polskich parków narodowych – podkreśla przewodniczący KOP – w spotkaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły.  

Podczas prezentacji nie zabrakło również ciekawych opowieści, oraz pytań, na które odpowiedzi udzielał zaproszony gość. - Zarówno w trakcie pokazu, jak również na zakończenie spotkania młodzież chętnie dzieliła się spostrzeżeniami, zadawała pytania i  opowiadała o ciekawych zagadnieniach, które wiązały się z tymi właśnie parkami -  przyznaje Jan Machała.     

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali materiały promocyjne ufundowane przez cieszyński Euroregion. - Miłą niespodzianką był przygotowany na tą okazję występ artystyczny. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, które oczywiście nawiązywały do tematu spotkania – dodaje gość SP w Bażanowicach.

Kolejnego dnia prelekcja przeniosła się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Michejdy w Ustroniu. Pokaz został ponowiony. Spotkaniu towarzyszyło również wydarzenie na które szczególnie czekało kilku uczniów. Młodzież szkoły w osobach - Kinga Kubala i Dawid Kluz z rąk Jana Machały przewodniczącego Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” odebrała brązowe odznaki „Turysta Przewodnik”, a Dajana Goryczka i Julia Heczko wyróżnione zostały srebrnymi odznakami „Przyjaciel Cieszyna”. 

Warto podkreślić, że odznaka ta przyznawana jest, by zachęcać społeczeństwo do uprawiania turystyki, poznawać piękno miast Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, historię, zabytki, pomniki przyrody oraz w celu popularyzacji znakowanych szlaków spacerowych. Odznakę „„Przyjaciel Cieszyna”” otrzymać można w stopniu brązowym, srebrnym i złotym.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: