Przygotowania Kuźni Ustroń

W połowie stycznia zespół Krzysztofa Sornata rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej. Skład drużyny w porównaniu z jesienią specjalnie się nie zmienił.

Do LKS Wapienica odszedł utalentowany Tomasz Graczyk. Klub zmienił także Tomasz Zelek, który wybrał skoczowski Beskid. Z zespołem zaczął trenować Seweryn Wojciechowski, swego czasu było o nim głośno, gdy reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko – Biała. Do Kuźni wrócił z wypożyczenia Dariusz Czyż. Do końca niejasna jest sytuacja Jacka Juroszka, który przebywa poza granicami kraju. Treningi wznowił Kamil Miedziak. Posadę utrzymał także trener Krzysztof Sornat, nie potwierdziły się więc pogłoski o jego zwolnieniu, pewnym jest, że poprowadzi Kuźnię Ustroń do końca sezonu.

W międzyczasie Kuźnia rozegrała sparing z reprezentantem A-klasy LKS Rudnik. Zespół pewnie wygrał 3:0. Piłkarze Rudnika oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Kuźni. Łupem bramkowym podzielili się: Piecha, Kisiała, Czyż.

W sobotę 31 stycznia 2009 odbyła się tak zwana gra wewnętrzna. Seniorzy grali z juniorami. Wynik był sprawą drugorzędną , jednak seniorzy wygrali 3:1. Dla seniorów strzelali Piecha, Haratyk (z karnego), Janoszek a dla juniorów Czyż. Przez pierwszą połowę spotkania młodzi piłkarze na tle pierwszego zespołu prezentowali się bardzo dobrze, walczyli jak równy z równym, czego odzwierciedlaniem jest wynik. Szczególnie wyróżniali się Leftwich, Szlauer, Kawulok. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej odsłonie mecz był nadal wyrównany, ale to seniorzy skonstruowali więcej groźniejszych akcji i zasłużenie wygrali. Z przebiegu spotkania można jednoznacznie stwierdzić, że juniorzy grają dobry futbol i zasłużenie zakończyli rundę jesienną na pozycji lidera. Wśród seniorów z bardzo dobrej strony dał się poznać Wojciechowski, który na pewno będzie dużym wzmocnieniem.

źródło: Piotr Sztefek/ox.pl