Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przygotowania do Mundialu 2014 w... Szczyrku w Parafii Ewangelickiej

Parafia Ewangelicka ze Szczyrku już przygotowuje się do Mundialu. Piłki futbolowe przesłane np. przez Zbigniewa Bońka czy od Ambasady Brazylii zostaną rozdane w Szczyrku 15 czerwca, podczas ekumenicznego nabożeństwa z okazji rozpoczęcia Mistrzostw Świata.

Piłki do ewangelickiej parafii dotarły już m.in. z Ambasady Brazylii w Warszawie, z Polskiej Ambasady w Brazylii, z biura Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej- Zbigniewa Bońka.  - Otrzymaliśmy tez wczoraj  piłeczki od Starosty Bielskiego - Andrzeja Płonki. Piłki dostarczą do Parafii posłowie Aleksandra Trybuś, Sławomir Kowalski i Szwed z Bielska Białej. Wojewoda Śląski także powiadomił nas o darze piłek na nasze nabożeństwa. Wójt Istebnej Danuta Rabin  i Wójt Brennej Irena Szarek także chcą się włączyć do tego projektu. Liczymy także na wiele innych ofiarodawców, których poprosiliśmy o piłki na nabożeństwo  - mówi ks. Jan Byrt.

Piłki zostaną rozlosowane wśród uczestników nabożeństw, które to nabożeństwa będą trwały co niedziela przez cały Mundial w Brazylii 2014.  Pierwsze nabożeństwo 15 czerwiec o godz 11.00 w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku . - O piłkę poprosiliśmy tez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Premiera Donalda Tuska - zobaczymy co da się jeszcze zrobić. - komentuje duchowny.

Przekazanie piłek zapowiedział już też Jerzy Buzek oraz zarząd Ruchu Chorzów. Przed dwoma laty, z okazji rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej ks. Byrt rozdał około 150 piłek podarowanych przez wielu znanych ludzi sportu i polityków.


(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: