Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przydrożne tablice zachęcą do zwiedzania Cieszyna

  Cieszyn jest miastem zabytkowym, w dodatku położonym przy ruchliwym szlaku międzynarodowym, Winien więc być atrakcyjny dla turystów. Ale natłoku zwiedzających nie widać. Być może, jedną z przyczyn jest to, że przejeżdżający przez miasto nic o cieszyńskich atrakcjach nie wiedzą.
  Przy autostradach niemieckich można spotkać tablice z wizerunkiem obiektów godnych zwiedzenia w pobliskim mieście. Część kierowców zbacza z trasy, by je poznać. Jeden z mieszkańców Cieszyna zaproponował, by skorzystać z tego pomysłu i zainstalować podobne tablice przy drogach dojazdowych od strony Katowic i Bielska-Białej. Można by w ten sposób pokazać np. Rotundę, Studnię Trzech Braci, Wieżę Piastowską itp.
  Propozycję „kupiło” najpierw Biuro Promocji i Informacji, a następnie została włączona do programu zwiększającego atrakcyjność turystyczną Cieszyna, uchwalonego w połowie 2000 r. przez Radę Miejską.
  Zainteresowało się nią także Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”. Można by bowiem promować w ten sposób nie tylko nadolziańskie miasto, ale również inne miejscowości regionu. Stowarzyszenie przymierza się do systemu oznakowania turystycznego ciągów komunikacyjnych w polskiej części Euroregionu „Śląsk Cieszyński-Teąinske Slezsko”. Realizację projektu zaplanowano na lata 2004-2005. Prawdopodobnie będzie możliwe uzyskanie pomocy ze środków unijnych.
źródło: gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: