Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przydasie - makulatura, stare ubrania, zepsute krzesła

9 i 23 lipca, 6 i 20 sierpnia to dni w których ze starych ubrań, zepsutych przedmiotów i sterty makulatury powstanie „nowe życie”.

- W te wakacje promujemy w Zamku Cieszyn modę na "przydasie". Podczas letnich warsztatów, pod okiem projektantów, będziemy dawać zepsutym, zniszczonym przedmiotom nowe życie. Zaczynamy już 9 lipca – informuje Portal Śląska Cieszyńskiego ox.pl - Beata Mońka.

"Wakacje z dizajnem – Przydasie" to inicjatywa Zamku Cieszyn. -  Makulatura, stare ubrania, zepsute krzesła, półki lub inne meble. Co z nimi robimy? Chomikujemy. W Zamku Cieszyn mówimy stanowcze: nie! To się jeszcze może przydać. Nie wierzycie? Może zmienicie zdanie dzięki warsztatom...- informują organizatorzy niecodziennego przedsięwzięcia.

9 lipca Anna Żelazowska przeniesie wszystkich uczestników w świat ze skrawków materiałów, maskotek, breloczków i talizmanów. Kilka dni później, bo 23 lipca Maciej Sobczak i Łukasz Wysoczyński udowodnią wszystkim, że w starych meblach może tkwić całkiem nowe życie. 6 sierpnia Magda Godawa wyplecie pojemniki z gazet, a Monika Brauntsch poskłada lampy ze ścinek z tworzyw sztucznych. Kolejne spotkanie, które zaplanowane zostało na 20 sierpnia z pewnością stanie się niezapomnianym przeżyciem. Karina Marusińska i Łukasz Rachwalak udowodnią, że pojemnik na rodzinne skarby można zrobić z materiałów odpadowych.

Zajęcia odbywać będą się w soboty od godziny 15.00 do 19.00. Pracownie będą otwarte również w niedzielę (to dla tych, którzy nie zdążą dokończyć swoich prac).

- Zachęcamy do przejrzenia domowych schowków i przynoszenia - w zależności od tematyki warsztatów - skrawków materiałów, zdezelowanych mebli, starych gazet i innych przedmiotów, które schowaliśmy, bo "to się jeszcze może przydać" – informują organizatorzy.

W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci i dorośli. Dzieci do lat 7 biorą w nich udział bezpłatnie, dzieci/młodzież w wieku 7-18 lat zapłacą 20 zł, dorośli - 30 zł, bilet rodzinny (min. 3 osoby) - 50 zł.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: