Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przeżyli ze sobą 50. lat

4 listopada w strażnicy OSP Wisła Centrum odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pozycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP. W tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 29 par a dodatkowo 3 pary, które przeżyły ze sobą 60 lat, otrzymały od burmistrza Wisły Andrzeja Molina specjalne gratulacje.
- Nie ma nic piękniejszego niż długoletnie, wspólne życie. Gratuluję Państwu wszystkich osiągnięć, tych w życiu osobistym, jak i zawodowym i dziękuję za pracę na rzecz naszej miejscowości, za wychowywanie następnych pokoleń wiślan. Życzę Państwu byście jeszcze długo żyli, w zdrowiu, radości i zgodzie – mówił podczas uroczystości burmistrz Molin. 
- O tym jak trwałe są Państwa uczucia świadczy dzisiejszy jubileusz. Osobom, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 lat wręczane są medale nadane przez Prezydenta RP. Na żaden inny medal nie pracuje się tak długo – mówiła Irena Szatan, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wiśle. – 50 lat to jest ponad 18 250 dni i nocy. Dzisiaj Wasz małżeński trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej – dodała kierownik USC.

W tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzą: Anna i Michał Bujok, Maria i Jerzy Bujok, Zuzanna i Władysław Bujok, Ewa i Władysław Cieślar, Eugenia i Jan Czyż, Urszula i Reinhold Goldman, Rozalia i Stanisław Hanik, Klara i Henryk Itner, Helena i Jerzy Kocyan, Zofia i Tadeusz Korzeniowski, Emilia i Henryk Kubaczka, Irena i Paweł Lazar, Emilia i Paweł Madzia, Marta i Andrzej Pilch, Danuta i Andrzej Pilch, Emilia i Emil Pilch, Zofia i Jan Pilch, Ema i Michał Pilch, Emilia i Paweł Pilch, Maria i Edward Pilch, Irena i Paweł Podżorski, Anna i Jan Poloczek, Emilia i Rudolf Polok, Krystyna i Andrzej Procner, Ewa i Paweł Szalbot, Zuzanna i Józef Szlaur, Ema i Józef Troszok, Zofia i Jan Wisełka oraz Marta i Michał Wrzecionko. Z kolei 60-lecie pożycia małżeńskiego w tym roku  świętowali Emilia i Jan Cieślar, Helena i Józef Cieślar oraz Ludmiła i Rudolf Czyż. Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy!

Podczas uroczystości medale, kwiaty i kosz słodyczy wręczali jubilatom burmistrz Andrzej Molin, jego zastępca Jan Cieślar i skarbnik Jarosław Głowinkowski. Nie zabrakło również programu artystycznego, który dla jubilatów przygotował Zespół „Wisełka”. 

Zobacz fotoreportaż>>>
 

źródło: wisla.pl / ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: