Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Weź udział w pełnej przygód i humoru grze miejskiej ''Miłość i Wojenka''

Nadawanie depeszy wojennych ze szczytu Wieży Piastowskiej, tworzenie własnych linorytów, czy pisanie staropolskich listów miłosnych to tylko niektóre zadania, które czekają uczestników fabularnej gry miejskiej ''Miłość i wojenka'' poświęconej najsłynniejszej polskiej parze królewskiej. Podczas gry, która odbędzie się 14 września w Cieszynie, będzie można osobiście poznać króla Jana III Sobieskiego i królową Marysieńkę, jak również dowiedzieć się czym żył Cieszyn w XVII wieku.

12 września 1683 roku wojska polskie, austriackie i niemieckie pod wodzą Jana III Sobieskiego zmierzyły się z armią Imperimum osomańskiego. Bitwa Pod Wiedniem zakończyła się olśniewającym triumfem sił polskich. Potyczka doprowadziła do zbudowania koalicji antytureckiej, a także zakończyła ekspansję  Osmanów na zachodzie Europy.

Mimo, iż król Jan III Sobieski nie pojawił się w 1683 roku w Cieszynie, to podczas pochodu wojsk polskich na Wiedeń przez Cieszyn maszerowało 20 000 wyborowego wojska. By upamiętnić to wydarzenie i Wiktorię Wiedeńską - prócz oficjalnych uroczystości - w Cieszynie odbędzie się m.in. prezentacja filmu bitwa pod Wiedniem", konferencja naukowa, kiermasz rzemiosła tradycyjnego, rekonstrukcja przemarszu wojsk Jana III Sobieskiego (m.in. husarii na koniach) przez miasto oraz koncerty i wystawy.

Nietypową i ekscytującą formą uświetnienia obchodów będzie - łącząca scenariuszowe gry terenowe, podchody i elementy gier RPG - gra terenowa "MIŁOŚĆ I WOJENKA". - Udział w grze jest otwarty dla wszystkich chętnych i bezpłatny. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody w tym weekend w pięknym miejscu dla zwycięskiej drużyny. Oprócz tego wiele atrakcyjnych nagród dodatkowych dla wszystkich, którzy ukończą grę! - zachęca Urząd Miasta Cieszyna, organizator obchodów.

Gra stanowi nie tylko sposobność do przybliżenia graczom wielu ciekawostek na temat niezwykłej królewskiej pary, ale również znakomitą okazję do odkrycia Cieszyna, jego najciekawszych zabytków i atrakcji turystycznych. By lepiej wczuć się w klimat i zdobyć więcej punktów, można przebrać się w strój z epoki - Na trasie gry gracze spotkają przebrane postaci, ale bardzo chcemy, by także uczestnicy wymyślili sobie przebrania w stylu Marysieńki i Sobieskiego i przybyli w nich na grę! Nie jest to obowiązkowe, nie oczekujemy także, że będą to profesjonalne stroje. Kreatywność i inwencję nagrodzimy dodatkowymi punktami. Uwaga - strój musi składać się z co najmniej dwóch elementów: w tym nakrycia głowy i co najmniej jednej części ubrania - informują organizatorzy.

W grze można brać udział w zespołach od 2 do 4 osób, w tym przynajmniej jedna osoba w drużynie musi być osobą pełnoletnią.

Nie trać czasu, zbierz przyjaciół, rodzinę i zarejestruj swoją drużynę na stronie www.milosciwojenka.pl !

Gra rozpocznie się 14 września 2013 r. o 13.30 z Wieży Ostatecznej Obrony na Wzgórzu Zamkowym. Rozgrywka potrwa 3 godziny i zakończy się o 16.30, a na 17.00 przewidziano uroczyste zakończenie w Domu Narodowym na cieszyńskim rynku.

(KT)

   (artykuł sponsorowany)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: