Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przewodnik czeka na chętnych do zwiedzania Cieszyna

Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych Cieszyn przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie wspólnie z Miastem Cieszyn kolejny już sezon organizuje akcję „Przewodnik czeka”. W jej ramach chętni mogą brać udział w bezpłatnych wycieczkach po mieście z profesjonalnym przewodnikiem turystycznym.

Ostatnia taka wycieczka odbyła się w minioną niedzielę, 21 lipca. Oprowadzał Henryk Więzik. Niesyty ulewa, jaka rozpętała się, gdy grupa schodziła ze Wzgórza Zamkowego po wnikliwym jego zwiedzeniu pokrzyżowała nieco plany dalszej wycieczki i zamiast pod poszczególnymi obiektami o Teatrze, kolejnych cieszyńskich rynkach czy dzielnicy rzemieślników Cieszyńskiej Wenecji, wreszcie Parku Pokoju, gdzie miał zakończyć się spacer przewodnik opowiadał pod dachem Oranżerii. Zainteresowanie było spore, przyszło ponad 20 osób zaciekawionych historią miasta.

Kolejna okazja do zwiedzania Cieszyna z przewodnikiem nadarzy się już w najbliższą niedzielę, 28 lipca. A kolejne 4 sierpnia; 11 sierpnia; 18 sierpnia; 25 sierpnia oraz 1 września. Zbiórki o godz. 14.00 pod budynkiem Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-28 08:01:30
wyśmienity cwaniaczek: a co tu zwiedzać - brud , syf i zgnilizna -- rozkopane drogi, ludzie zawistnie spoglądający na pepików i ul głęboka , która przypomina opuszczone miasto z łesternu --brakuje tylko tych takich kulek trawy czy nie wiem co to jest ale tak fajnie na filmach przelatują poruszane pod wpływem wiatru,,,,,,,,
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: