Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przewodnicy smażyli zgodnie z tradycją

Jajecznicę zgodnie z tradycją smażyło się na ognisku w Zielone Świątki. I choć w okresie około tej daty wiele organizacji urządza smażenie jajecznicy najczęściej w soboty, to przewodnicy z cieszyńskiego Koła Przewodników przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie trzymają się ściśle tradycji.

 I tak jajecznicę ze stu jaj usmażyli na ogólnodostępnym miejscu ogniskowym na terenach rekreacyjnych Pod Wałką w poniedziałek, 11 czerwca.

Smażenie jajecznicy jest dla członków Koła przede wszystkim imprezą towarzyską, okazją do spotkania się, porozmawiania o turystyce, wymiany doświadczeń. Ale przewodnik to człowiek ciekawy świata i stale uczący się, stąd nie zabrakło przeprowadzonego przez Przewodniczącego Komisji ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Jana Machałę konkursu wiedzy przyrodniczej i krajoznawczej. Omówiono też plany najbliższych wewnętrznych wycieczek szkoleniowych, które członkowie Koła organizują sami dla siebie, by móc później jeszcze lepiej oprowadzać turystów. A sezon turystyczny w pełni, wycieczek odwiedzających nasz region sporo, warto więc być na bieżąco z tym, co można im tu, na Śląsku Cieszyńskim nowego pokazać.

(indi)

 

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-11 09:08:04
donekT: Jajka jarzynowe były? Żeby krzysztof.mm i Jurka nie gorszyć. Poza tym Smacznego!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: