Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przewodnicy się szkolą

Krótko: Przewodnicy zrzeszeni w Kole Przewodników Beskidzkich i Terenowych w Cieszynie wciąż poszerzają swą wiedzę. Ponieważ postanowiono więcej uwagi poświęcić terenom Śląska Cieszyńskiego leżącym po drugiej stronie granicznej Olzy, Koło zorganizowało wycieczkę szkoleniową o Ostrawy. To tam, na rzece Ostrawicy, podobnie jak na drugim krańcu regionu na rzece Białej, przebiegała granica Księstwa Cieszyńskiego.

 Przewodnicy zwiedzili pozostałości zamku w Śląskiej Ostrawie, tereny wystawowe Czarna Łąka, teatr im. A. Dvořaka, kościół św. Wacława, Plac Masaryka (rynek Morawskiej Ostrawy), Muzeum Ostrawskie, w którym znajduje się słynna kolekcja złotych monet ze skarbu koszyckiego, są tam także monety polskie, nowy Ratusz z wieżą widokową, z wyjazdu na którą jednak zrezygnowano z powodu złej widoczności. Wycieczkę przewodnicy zakończyli wizytą w piwiarni Zamku Zabrzeg.

W drodze powrotnej przesz Karwinę nie zabrakło rzetelnych informacji krajoznawczych i historycznych o tym mieście przekazanych przez jednego z członków Koła, który tam właśnie się wychował.

(indi)

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: