Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przewodnicy podsumowali rok

Czym zajmują się cieszyńscy przewodnicy PTTK oprócz stricte zarobkowej swej przewodnickiej pracy? Na to pytanie można było poznać odpowiedź wysłuchując sprawozdania przedstawionego przez Prezesa Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK w Cieszynie Bogusława Bujoka podczas dorocznego spotkania sprawozdawczego, jakie odbyło się 17 stycznia w sali konferencyjnej cieszyńskiego Zamku.

A więc najbardziej widoczną w ubiegłym roku dla mieszkańców miasta działalnością cieszyńskich przewodników była reaktywacja akcji Przewodnik Czeka. W jej ramach zorganizowano dwie wycieczki, które cieszyły się dużą popularnością. Wzięło w nich udział w jednaj 60, w drugiej 70 osób. Dlatego też wspólnie z Zamkiem Cieszyn, która to instytucja stała się partnerem akcji Przewodnik Czeka po jej reaktywacji zadecydowano, że propozycji darmowych spacerów z przewodnikiem dla chętnych mieszkańców i turystów będzie w tym roku więcej.

Kolejną pozazarobkową działalnością przewodników było społeczne prowadzenie wycieczek - w sumie 40. W minionym roku przewodnicy z cieszyńskiego Koła przeprowadzili też 6 otwartych dla wszystkich chętnych słuchaczy prelekcji, a także 9 akcji edukacyjnych i konkursów w konkretnych szkołach. No i nie sposób pominąć dwóch zakrojonych na olbrzymią skalę akcji popularyzujących pieszą turystykę górską wśród dzieci i młodzieży szkolnej - rajdów turystycznych Powitanie Wiosny i Pożegnanie Lata, w których bierze udział po tysiąc uczniów. Akcje te organizuje Oddział PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, ale przewodnicy w ich ramach nie tylko społecznie prowadzą grupy, ale także włączają się w przygotowanie trasy i całej akcji. (pisaliśmy: 49 rajd młodzieży Powiatu Cieszyńskiego ''Powitanie wiosny'' i 50 Górski Rajd Młodzieżowy „Pożegnanie lata” – Trzy Kopce Wiślańskie „Telesforówka”.

 

(indi)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: