Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przeszkadza im dźwięk kosiarek

Wielu mieszkańców Czeskiego Cieszyna skraży się na huk, jaki wydają urządzenia które wykorzystują w swojej pracy służby miasta utrzymujące miejską zieleń. Jak twierdzą, hałas jest szczególnie uciążliwy w dni wolne od pracy oraz w święta.

Wniosek taki wypływa z ankiety zamieszczonej na strony internetowej miasta Za tym, aby ograniczyć prace związane z utrzymaniem zieleni na terenie miasta w dni wolne od pracy i w święta swój głos oddało 66% respondentów.

Na problem związany z głośną pracą urządzeń, już od jakiegoś czasu zwracali uwagę mieszkańcy peryferyjnych dzielnic miasta i dlatego miasto zdecydowało się na umieszczenie sondy na swoich stronach www. Wyniki ankiety skłaniają radnych miasta do wprowadzenia specjalnego rozporządzenia - sekačkové vyhlášky (uchwały kosiarkowej). Podobne rozwiązanie zostało już wprowadzone w życie w Karwinie, gdzie prace nad miejską zielenią prowadzone mogą być w niedziele i święta tylko w godzinach od 9:00-14:00
Ze względu na procedury, jak poinformowała rzeczniczka Czeskiego Cieszyna Dorota Havlíková, uchwały nie uda się wprowadzić jeszcze przed nadejściem lata.

Władze miasta przyznają, że przy tworzeniu ankiet inspirują się tymi, które publikują na swoich stronach inne miasta i miejscowości – Zainteresowały nas także sondaże, które zakazują picia alkoholu w miejscach publicznych pewnych części miasta – powiedział wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna Vít Slováček. Dodał także, że inspiracją tematów sondaży, są także pytania jakie przysyłane są przez internautów poprzez kontakt na stronie internetowej miasta.

[PL]

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: