Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przeniosą oddziały w pierwszym kwartale 2013

Plany przeniesienia oddziałów Szpitala Sióstr Elżbietanek w Cieszynie istnieją już od kilkunastu lat. Z każdym miesiącem jednak nabierają coraz realniejszych kształtów.

Wielkimi krokami zbliża się termin przeniesienia oddziałów Szpitala Sióstr Elżbietanek na teren Szpitala Śląskiego.

Już wiele lat temu pojawiły się plany na przeniesienie oddziałów Szpitala Sióstr Elżbietanek w Cieszynie. Do tej pory głównym problemem był jednak brak odpowiedniego miejsca. Ponadto, jak pisaliśmy w maju zeszłego roku - przedsięwzięcie należy do kosztownych i trudnych, ponieważ znajdują się tam głównie oddziały uważane za zakaźne.

Okazuje się jednak, że zmiany nadchodzą. - Zgodnie z planem wszystkie oddziały Szpitala Sióstr Elżbietanek mają być przeniesione do Szpitala Śląskiego w pierwszym kwartale 2013 roku – informuje portal ox.pl Dariusz Babiak.

Dla potrzeb Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Obserwacyjno-Zakaźnego zostaną zaadoptowane pomieszczenia na pierwszym piętrze Pawilonu Łóżkowego. - Będzie to lokalizacja tymczasowa do czasu, kiedy zostanie przeprowadzony remont generalny w Pawilonie III. Dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb oddziałów Szpitala Sióstr Elżbietanek będzie sfinansowane z obligacji wyemitowanych przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie – dodaje rzecznik prasowy Szpitala Ślaskiego w Cieszynie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: