Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przeniosą czy nie?

Nie będziemy likwidować liceum w Skoczowie, ale musimy szukać oszczędności – to zdanie zarządu powiatu cieszyńskiego. Od blisko miesiąca nie cichną emocje związane z uchwałą, którą podjęli cieszyńscy radni powiatowi.
 
Uchwała intencyjna – dodajmy – zakłada określenie kierunków działań restrukturyzacji sieci szkół. Jednym z tych kierunków ma być przeniesienie skoczowskiego liceum do Zespołu Szkół Zawodowych.
 
 
Mówi Czesława Haczek członek zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę. Choć każda ze stron ma swoje argumenty, to jak słyszymy z ust radnej zarząd jak na razie nikogo przekonywał nie będzie.
 
 
Nie możemy się zgodzić na przenosiny tej szkoły uważa Beata Macura radna powiatowa reprezentująca w radzie gminę Skoczów. Rozumiem, że trzeba szukać oszczędności, ale nie można ich szukać, upychając do jednego budynku młodzież z dwóch szkół – dodaje Macura.
 
 
Nie rozumiem dlaczego wybrano jako kozła ofiarnego akurat skoczowskie liceum – mówi Macura
 
 
Dodatkowo jak mówią przeciwnicy przenosin liceum - dlaczego ten temat rozdmuchano teraz a nie po naborze do szkoły? W chwili obecnej wielu rodziców licząc się z możliwą przeprowadzką szkoły nie pośle dziecka do szkoły w Skoczowie.
Podniesiony przez zarząd powiatu temat na tyle wzbudza emocje, że na pewno nieraz będziemy do niego wracać na łamach portalu ox.pl.
 
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: