Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przełom w Vl kolejce

Sezon 2022/23 w piłce ręcznej rozkręcił się już na dobre.  Aż pięć kolejek musieli czekać szczypiorniści MKS Ustroń, na swoje pierwsze zwycięstwo.  Po sukcesie w debiucie, obecny sezon w II lidze jest dla Ustronia wyraźnie trudniejszy. Poziom wydaje się być wyższy, a już na pewno bardziej wyrównany. Większość zespołów wzmocniła swe składy, tymczasem w Ustroniu skład „zasilili” głównie juniorzy. Nie byłoby to zbyt odczuwalne, gdyby nie intensywność ich spotkań. Granie dwóch meczów w tygodniu nawet dla młodych i dobrze przygotowanych zawodników jest ogromnym wysiłkiem.

 

W swym pierwszym meczu, drugoligowcy po bardzo zaciętej walce, przegrali w Cieszynie ze spadkowiczem z ligi I, zespołem SPR Grunwald Ruda Śląska  24:30 (13:15). W kolejnym, tym razem wyjazdowym meczu ulegli brązowym medalistom sezonu 2021/22, drużynie HLB Tężnia Busko-Zdrój 23:39(10:21). W lll kolejce przeciwnikiem w cieszyńskiej hali UŚ, był SPR Górnik Zabrze w swym najmocniejszym składzie. Zacięte boje z Górnikiem, MKS toczy od  wielu sezonów w juniorach i można powiedzieć, ze zmiennym szczęściem. Podobnie jak tam, również w ll lidze mecze były trudne. To spotkanie, niestety nie wypadło dla Ustronia najlepiej. Wysoka przegrana 16:32 (7:15), była efektem głównie słabszej gry w obronie gospodarzy. Niemniej przysłowie  „szczęście sprzyja silniejszemu”, tutaj także się sprawdziło. Wyjazd na czwarty mecz do Kielc, nie przyniósł spodziewanego przełomu. UKS SMS Wybicki Kielce pokonał naszych piłkarzy 35:27(19:17). W kolejce V to MKS gościł zespół z Kielc. Spotkanie MKS Ustroń - KS VIVE ll Kielce, zakończyło się przegraną gospodarzy 20:31(8:13). Z kolei tutaj, pierwsza połowa zapowiadała niespodziankę. Niestety, w drugiej gospodarzom zabrakło trochę sił i wynik uciekł. Kolejka VI i następny wyjazd, tym razem do Bochni na mecz z MOSiR Bochnia. Patrząc realistycznie, wygranej także nie należało się spodziewać. Pokonanie drużyny ze środka tabeli graniczyłoby z cudem. Tymczasem pierwsza połowa to wynik na styku od początku do końca i to dawało trochę nadziei. Po kolejnych 30 minutach nadzieja przerodziła się w rzeczywistość. MKS Ustroń zanotował pierwsze zwycięstwo. Wynik meczu MOSiR Bochnia – MKS Ustroń 31:33 (15:14) dał Ustroniowi pierwsze 3 punkty. Po VI kolejkach w tabeli prowadzi  SPR Górnik Zabrze. Na drugim miejscu jest KS VIVE ll Kielce i dalej SMS ZPRP III Kielce. Na miejscu 4-tym UKS SMS Wybicki Kielce, zaś 5-te zajmuje HLB Tężnia Busko Zdrój. Miejsce 6-te SPR Grunwald Ruda Śląska, a 7-e MOSiR Bochnia.  MKS Ustroń zajmuje 11-te miejsce.

Następny mecz w ll lidze z UKS 31 Rokitnica Zabrze, MKS Ustroń rozegra:  w sobotę 29 października na hali UŚ w Cieszynie.  Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków handballa na godziną 12-tą.  Wstęp wolny.

 Zespół MKS Ustroń w składzie :

Trener :
Piotr Bejnar

Bramkarze:
 Piotr Browarczyk, Jan Cieślar, Piotr Puzoń

W polu:

 Aleksander Bejnar, Marcin Białkowski, Krzysztof Bielesz, Wojciech Chmura, Mateusz Cieślar, Arkadiusz Czapek, Piotr Gawlas, Karol Gierczak, Łukasz Gogółka, Szymon Gogółka, Artur Kwolek, Krzysztof Markuzel, Przemysłąw Polok, Michał Raszka, Dominik Siekierka, Marcin Siekierka, Łukasz Szczęsny, Jakub Wapiennik.

Krystian Medwid

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: