Przełamanie Stalowników!

Hokeiści spod Jaworowego doczekali się pierwszej wygranej w obecnej edycji Tipsport Extraligi. Mistrzowie Czech sięgnęli po komplet punktów w ramach 5. kolejki, wygrywając w Brnie.

Hokeiści Trzyńca musieli czekać na pierwszy komplet punktów aż do 5. kolejki. Kluczowa okazała się trzecia tercja we wtorkowym starciu z Kometą Brno, do której obie drużyny przystępowały z jednym trafieniem na koncie. Stalownicy świetnie rozpoczęli otatnią odsłonę, bo Marko Dano po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców, kierując krążek do bramki w 42. minucie. Goście kilka minut później podwyższyli prowadzenie.

I choć hokeiści Komety zdramatyzowali końcówkę spotkania za sprawą kontaktowej bramki Horky’ego, to Martin Ruzicka skierował krążek do pustej bramki w ostatnich sekundach, ustalając końcowy rezultat – 2:4. - Potrzebowaliśmy już tego zwycięstwa. Każdy taki mecz, każde takie punkty są dla nas cenne. Chcę podziękować moim podopiecznym za zaangażowanie na lodzie i zarazem gratuluję im tej wygranej – przyznał szkoleniowiec Zdenek Motak, szkoleniowiec HC Ocelari Trinec.

Stalownicy dzięki wygranej podskoczyli na 11. miejsce w tabeli. W najbliższy czwartek (tj. 29.09) udadzą się do Kladna (4. pozycja).