Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przejście graniczne w Jasnowicach będzie czynne?

Łucja Michałek zabiega o otwarcie przejścia granicznego w Istebnej-Jasnowicach. Decyzję w tej sprawie musi podjąć Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak przyznaje na Facebooku wójtka gminy Istebna, starania o przywrócenie ruchu spowodowane są wielogodzinnym oczekiwaniem na przekroczenie granicy w Cieszynie. Oficjalny portal rządowy granica.gov.pl podaje, że obecnie średni czas wjazdu do kraju wynosi 20 godzin na przejściu w Boguszowicach (stan na dziś, 18.03, na godzinę 7:00).

Wczoraj (17.03) minister wydał rozporządzenie, które wprowadza otwarcie przejść na granicy z Czechami w Gołkowicach, Lubawce i Głuchołazach. - Na tych przejściach drogowych będzie odbywał ruch osobowy i towarowy - informuje mjr SG Katarzyna Walczak, rzeczniczka prasowa Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-18 11:22:27
czesiohill: Jeśli nie dostanie zgody, będzie to jawna niewdzięczność. A tak z ciekawości - cóż takiego z zagłębia ciężkiego przemysłu rogulkowego jest do wywiezienia za granicę?
2020-03-18 11:58:28
tom lem: ...aż dziw że nie wiesz czesiohill: przez Jasnowice wywozimy LGBT a w Cieszynie pod Florianem protestujący piszą listy;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: