Przegrana ze stołecznymi

Mistrzowie Czech nie sprostali Sparcie Praga, która odniosła dzisiaj dziesiąte zwycięstwo spośród jedenastu ostatnich spotkań. Stalownicy rozegrają kolejne spotkanie już jutro. I znów w roli gospodarza.

W pierwszych dwóch tercjach padły cztery bramki (2:2) i wszystkie podczas przewag. Kluczowa okazała się ostatnia odsłona, w której żaden hokeista nie został wykluczony, a jedynym strzelcem w trzeciej tercji okazał się Milan Jurcina, który zapewnił Sparcie zwycięstwo za trzy punkty – 3:2.

Tipsport Extraliga, 16. kolejka
HC Ocelari Trinec – HC Sparta Praga 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
18’ Kundratek, 34’ Kundratek – 10’ Smejkal, 29’ Rousek, 53’ Jurcina

Podopieczni Vaclava Varadi nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek oraz analizowanie dzisiejszego spotkania, gdyż już jutro czeka ich kolejny mecz. Do Trzyńca zawitają hokeiści z Litvinova, którzy plasują się w dolnej części tabeli Tipsport Extraligi. Mistrzowie Czech plasują się w okolicy szóstego miejsca.