Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkolaki przecięły wstęgę

Wstęga została przecięta, a tym samym ochabskie przedszkole uroczyście otwarte. 11 października przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały powstanie najnowocześniejszego przedszkola w powiecie cieszyńskim – Przedszkola Publicznego w Ochabach.

 
Na uroczystość przybyli znamienici goście na czele z europosłanką Małgorzatą Handzlik, posłanką Bożeną Kotkowska, posłem Tadeuszem Kopciem i Stanisławem Szwedem. Nie zabrakło również Starosty Cieszyńskiego – Czesława Gluzy, radnego sejmiku wojewódzkiego Alfreda Brudnego, radnych powiatowych i miejskich. – Bardzo się cieszę, że mogę tutaj dzisiaj gościć. Jestem dumna, że z wykorzystaniem funduszy unijnych udało się wybudować tak piękne przedszkole. Życzę, aby w gminie Skoczów powstało jeszcze więcej takich obiektów, a osoby tutaj pracujące czerpały wiele satysfakcji z pracy z najmłodszymi. Dzieci, niech cieszą się z cudownych chwil spędzonych w tym pięknym, kolorowym przedszkolu – powiedziała europosłanka Małgorzata Handzlik.

 

Przedszkole w Ochabach powstało dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Budowa kosztowała 2.810.997,11 zł. Gmina Skoczów na realizację tego projektu otrzymała z funduszy unijnych 2.389.347,54 zł.

 

W nowoczesnym budynku już od września tętni przedszkolne życie. Dzieci bawią się i uczą w przestrzennych, kolorowych pomieszczeniach. Niektóre pamiętają jeszcze, jak w zeszłym roku korzystały z ciasnej sali i małych łazienek. Dla nich marzenie o nowoczesnym przedszkolu spełniło się, dlatego też podczas uroczystego otwarcia maluchy wypuściły w niebo balony – to symbol marzeń, które jeszcze czekają na spełnienie i radości z nowego przedszkola. Przedszkolaki otrzymały z rąk burmistrza Skoczowa nożyczki i samodzielnie przecięły wstęgę. Nie zabrakło również obecności ks. Dariusza Panetha oraz ks. Karola Macury, którzy duchowo przewodniczyli uroczystości.

 

Dzieci przygotowały również program artystyczny, który w skrócie przedstawiał całą historię ochabskiego przedszkola. Na twarzach zgromadzonych gości malowały się uśmiechy.  – Bardzo się cieszę, że tak wspaniałe nowoczesne przedszkole mamy w naszej gminie. Drogie dzieci jak promienie słońca padają codziennie z sufitu waszej sali, tak i wy jesteście cudownym słoneczkami, które napełniają tą przestrzeń i kolorowe ściany życiem – stwierdziła po występie maluchów burmistrz Skoczowa, Janina Żagan.

źródło: UM Skoczów
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: