Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

''Przedłużony'' Dzień Dziecka

Deszczowy poniedziałek 3 czerwca dla uczniów cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjów upłynął pod znakiem emocji sportowych. W hali widowiskowo-sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie pod hasłem ''Baw się bezpiecznie'' rywalizowały pomiędzy sobą reprezentacje wszystkich cieszyńskich podstawówek i gimnazjów.

 Turniej został przygotowany i zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Cieszyńską Straż Miejską, Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz Bibliotekę Miejską. Młodzież mogła się wykazać wiedzą z zakresu czytelnictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego w części teoretycznej przygotowanej przez Bibliotekę i Straż Miejską, a także sprawnością fizyczną pokonując tory przeszkód w sześciu sportowo-rekreacyjnych konkurencjach. Część sportową z dużą wprawą poprowadził Komendant Straży Miejskiej, który na tę okoliczność zamienił mundur na sportowy dres, co jednak nikogo nie dziwiło, gdyż jest On także trenerem siatkówki i nauczycielem wychowania fizycznego. Otwarcia zawodów dokonali: dla szkół podstawowych Burmistrz miasta Cieszyna Mieczysław Szczurek i dla gimnazjów Zastępca Burmistrza Miasta Jan Matuszek.

Cały turniej przygotowany został na wzór odbywającego się dwadzieścia kilka lat temu telewizyjnego turnieju szkół wzbudzającego wielkie emocje w każde sobotnie przedpołudnie. W turnieju wystartowały 60-cio osobowe reprezentacje szkół podstawowych, składające się z dziesięcioosobowych reprezentacji klas od 1 do 6 oraz 30-to osobowe reprezentacje gimnazjów w skład, których wchodzili reprezentanci klas od 1 do 3. Przez kila godzin trwała zacięta rywalizacja pomiędzy szkołami nie tylko na parkiecie, ale i na widowni. Pełne młodych ludzi trybuny aż kipiały energią i dopingiem, którym wspomagali swoich kolegów na płycie boiska. Pomiędzy konkurencjami czas oczekiwania na kolejne konkurencje uprzyjemniały wszystkim występy artystyczne młodych artystów z Cieszyna i Goleszowa. Podziwialiśmy popisy młodych wokalistów i tancerzy, którzy swoim rówieśnikom zaprezentowali próbkę swoich możliwości.

Po naprawdę zaciętej walce i podliczeniu zgromadzonych przez zespoły punktów wyłoniono zwycięzców.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3, a kolejne miejsca zajęły:
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 2, a kolejne miejsca zajęły:
II miejsce - Gimnazjum nr 1
III miejsce - Gimnazjum nr 3
 
Nagrody wręczyli Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie Zbigniew Niżnikiewicz oraz Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Janusz Sikora. Zwycięskie zespoły zdobyły dla swoich szkół wspaniałe puchary, a laureaci miejsc od 1 do 3 otrzymały dodatkowo sprzęt sportowy w postaci imponujących zestawów piłek do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Kończąc zawody Dyrektor MOSiR-u zaprosił wszystkich uczestników już na rok następny.

Rafał Ptasiński
 

źródło: mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: