Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przedłużone śledztwo w sprawie Szymona

Do 23 lipca przedłużono śledztwo w sprawie śmierci Szymona z Będzina, którego zwłoki znaleziono w cieszyńskim stawie. Powodem przedłużenia śledztwa jest uzupełnienie śledztwa przez przesłuchanie wskazanych świadków i przeprowadzenie konfrontacji.

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białe skierowała do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach wniosek o przedłużenie do 23 lipca śledztwa w sprawie Szymona, którego zwłoki znaleziono w cieszyńskim stawie. O zabójstwo jest oskarżona matka chłopca Beata Ch. Grozi jej dożywocie. Jarosławowi R., ojcu chłopca za nieudzielenie pomocy grozi 5 lat pozbawienia wolności. W chwili śmierci Szymon miał niecałe dwa lata.

Wraz z wnioskiem o przedłużenie śledztwa skierowane zostały  do Sądu Okręgowego w Katowicach wnioski o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych do 23 lipca 2013r.

Powodem przedłużenia śledztwa jest złożenie, po końcowym zaznajomieniu podejrzanych i ich obrońców, wniosków o uzupełnienie śledztwa poprzez przesłuchanie wskazanych świadków i przeprowadzenie konfrontacji.

Zwłoki małego Szymona znaleziono 19 marca 2010r. Zwłoki dziecka zauważyli  w stawie na obrzeżach Cieszyna dwaj przechodzący w pobliżu chłopcy. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci , jak ustalili śledczy był uraz jamy brzusznej, chłopiec umierał długo w ogromnym bólu. Miesiąc później chłopiec został pochowany w Cieszynie.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: