Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedłużone kontrakty

Sezon dobiegł końca, więc działacze klubowi zaczynają budować kadry na nadchodzące rozgrywki. Do działań przystąpili już w Trzyńcu, gdzie przedłużono umowy z trzema hokeistami.

- Kuba udowodnił, że jest wyśmienitym bramkarzem – stwierdził Jan Peterek. – Swą jakość potwierdził podczas Pucharu Spenglera, gdzie dominował. W dodatku ma świetny charakter – dodał dyrektor sportowy Trzyńca dla oficjalnej strony klubu. Jakub Stepanek dołączył do Stalowników na początku grudnia. Wystąpił w piętnastu meczach Tipsport Extraligi i jego skuteczność wyniosła 93%, co czyniło go jednym z najlepszych bramkarzy rozgrywek.

Stepanek nie jest jedynym Stalownikiem, który przedłużył umowę z klubem spod Jaworowego. Działacze, bez większego problemu, przedłużyli umowę z braćmi Kovarcik. – Naszym priorytetem było zostać. Budujemy sobie pozycję w klubie, brniemy coraz to wyżej w składzie. Jestem szczęśliwy, że się dogadaliśmy – przyznał Michal Kovarcik, który w ligowych rozgrywkach zdobył 12 bramek i zanotował 15 asyst. Jego gra nie umknęła uwadze również selekcjonerowi reprezentacji Czech, czego efektem było powołanie na Euro Hockey Tour.

Nieco mniej punktów kanadyjskich zebrał jego starszy brat, Ondrej - strzelił 10 goli i przypisał sobie 9 kluczowych podań. Również 24-latek chciał pozostać w Trzyńcu. – Obie strony chciały, aby ta współpraca była kontynuowana. Cieszymy się, że dogadaliśmy się już teraz, ponieważ z klubem wiązała nas jeszcze stara umowa na przyszły sezon. Mamy w Trzyńcu najlepsze możliwości ku temu, aby wciąż się rozwijać. Odejście do innego klubu byłoby krokiem wstecz – przyznał Ondrej Kovarcik.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: