Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przed nami znowu nawałnice

Dzisiaj (31 lipca) około południa burza przeszła nad częścią Śląska Cieszyńskiego. Mimo krótkotrwałych opadów, porywisty wiatr dał się jednak we znaki.

Po przejściu burzy nie obyło się niestety bez interwencji straży pożarnej. Jak informuje oficer dyżurny z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Ustroniu, w Hażlachu na ul. Kostkowickiej strażacy usuwali pięć powalonych drzew. Również drzewo zatarasowało przejazd jedną z dróg w Drogomyślu. Interwencje były konieczne również w Ochabach Małych na ul. Strażackiej. Tam złamany konar spadł na camping. Zniszczeniu uległa jedna z przyczep campingowych. Na ul. Gołyskiej zerwana została linia średniego napięcia.

Niestety, przed nami kolejne burze. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ogłosiło drugi stopień zagrożeń pogodowych na obszarze województwa śląskiego. W ciągu najbliższych godzin przewiduje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu i gradu. W nocy opady przelotne będą miejscami przechodziły w opady jednostajne, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 35 mm do 50 mm, lokalnie 70 mm. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W związku z prognozowanymi opadami burzowymi, które w nocy będą przechodzić w opady jednostajne, w zlewniach: Małej Wisły, Przemszy, Brynicy i Soły oraz na innych mniejszych rzekach na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo mogą zostać przekroczone także stany alarmowe.
- informuje w komunikacie synoptyk Aleksandra Chamerlińska-Kulka.

 

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: