Przed nami II edycja Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji

Blisko 70 wystawców, ponad 650 ofert - tak, w liczbach można podsumować zeszłoroczną I edycję Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem skłoniło organizatorów do poszerzenia formuły kolejnej edycji, która odbędzie się już 20 marca.

II Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie już 20 marca w godzinach od 10:00 do 15:00. Tym razem wydarzenie to odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Honorowy patronat objął Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki  Społecznej Stanisław Szwed. 

W I targach wzięło udział około 70 wystawców. W tym roku zgłosiło się już blisko 40, a do targów mamy jeszcze miesiąc. Skierowaliśmy ofertę do ponad tysiąca osób. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć ich formułę. Targi odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Myślę, że jest to przestrzeń, która będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby, które zgłosili wystawcy, jak i odwiedzający. Jeżeli chodzi o program to skoncentrujemy się na ofercie pracy dla pracowników +50. Dostrzegamy tutaj lukę i chcemy tą grupą zawodową się zająć. Kolejny tematy to osoby niepełnosprawne – jak zapewnić im należyty start, jak ich zatrudnić, z czym to się wiąże – oraz jak rozwijać się w pracy, jak rozwijać pracowników, jak zdobyć środki na rozwój firmy, jak poszukiwać pracy w Internecie. Chcemy też postawić na edukację. Przedstawimy ofertę edukacyjną jaką mamy w całym powiecie, a przede wszystkim w naszym mieście. Chcemy zachęcić uczniów, aby pomyśleli o swojej przyszłości i dowiedzieli się gdzie mogą się uczyć – mówił na konferencji prasowej Wiceburmistrz Cieszyna Aleksander Cierniak. 

Jak podkreślają organizatorzy (UM Cieszyn, Powiat Cieszyński, WSB Wydział Zamiejscowy w Cieszynie, ZST w Cieszynie, OHP, Zamek Cieszyn, UŚ, Klub Przedsiębiorcy w Cieszynie, Urząd Pracy w Cieszynie – partner: Międzygminna Strefa Gospodarcza) targi to znakomita okazja, aby nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami różnych branż oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy na lokalnym rynku, a także w państwach UE. Udział w Targach jest bezpłatny.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją