Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przebudowa za 8,5 mln złotych zakończona

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej z Mazańcowic do Międzyrzecza Dolnego Kierowcy już tamtędy jeżdżą, właśnie odbył się odbiór końcowy drogi.

Przebudowano odcinek o długości prawie 2,5 km, od ronda w Mazańcowicach do ronda w Międzyrzeczu Dolnym. Jest bezpieczniej, ponieważ droga została wzmocniona i poszerzona do 6,5 m, a po obu stronach powstało asfaltowe pobocze. Drogowcy przebudowali także zjazdy i skrzyżowania. Powstało także nowe odwodnienie wraz z kanałem deszczowym w rejonie ronda w Mazańcowicach, który ma odprowadzać wody z pasa drogowego do rzeki. Pojawiło się oznakowanie poziome, zamontowano bariery energochłonne, a wzdłuż poszerzonego pobocza- separatory ruchu.

To ważna inwestycja - z jednej strony sąsiedztwo strefy ekonomicznej, ważnego strategicznie i przyszłościowo przedsięwzięcia wójta gminy Jasienica, z drugiej jeden z elementów zabezpieczenia transportu na wypadek problemów na drodze ekspresowej S 52 do Cieszyna- powiedział starosta bielski, Andrzej Płonka

Prace pochłonęły 8,5 mln. złotych, większość funduszy udało się pozyskać ze środków zewnętrznych.


Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-12 16:18:50
oxjas1: „Prace pochłonęły 8,5 mln. złotych, większość funduszy udało się pozyskać ze środków zewnętrznych.“ Co znaczy srodkow zewnetrznych ? Czy to tajemnica czy prezes zakazal uzywac slowa Unia Europejska ?!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: