Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przebudowa ul. Hołcyna jeszcze nie teraz…

Planowana inwestycja, czyli rozbudowa i przebudowa ul. Hołcyna w Brennej musi poczekać. Urząd Gminy Brenna unieważnił przetarg. Dlaczego?

Ważna turystycznie ulica

Ulica Hołcyna biegnie prostopadle od jednej z głównych ulic Brenna – ul. Wyzwolenia w stronę Hali Jaworowej i Kotarza. Wielu turystów przemierza tą drogę, rozpoczynając zdobywanie górskich szlaków (szlak czerwony na Graboa,, niebieski na Kotarz) czy choćby bajkowego Szlaku Utopca. Nawierzchnia pozostawia na niej wiele do życzenia, jednak jej przebudowa i rozbudowa musi zostać przesunięta na dalszy plan. Dlaczego? Oferenci, którzy startowali w przetargu zaoferowali za dużo…

Koszt większy niż środki

- W postępowaniu brało udział 4 oferentów, którzy zaproponowali ceny za realizację ww. zamówienia od 7,7 mln zł do ponad 8,5 mln zł przy 60 miesięcznej gwarancji (szczegółowe informacje dot. złożonych ofert pod tym linkiem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-174cb915-b764-11ed-9236-36fed59ea7dd). – informują breńscy urzędnicy.

Gmina Brenna w budżecie na 2023 r. zabezpieczyła łączną kwotę (środki własne i promesa dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych) w wysokości ok. 5,6 mln zł. Pisaliśmy: Brenna zrealizuje dwie inwestycje. Ulica miała zostać poszerzona, miał powstać chodnik, pobocza, kanalizacja itd.

To nie koniec. Przebudowa będzie, ale nie wiadomo kiedy

- Inwestycja może zostać zrealizowana najwcześniej w roku 2024, pod warunkiem uzyskania większego dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Rozważa się również możliwość podzielenia zadania na 2 etapy – informuje Urząd Gminy w Brennej.

 

NG/red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: