Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przebudowa drogi. Wprowadzono czasową organizację ruchu

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Rudzica- Międzyrzecze Dolne- Międzyrzecze Górne w gminie Jasienica. Wprowadzona została czasowa organizacja ruchu.

Przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. Ligocką do skrzyżowania z ul. Strumieńską. To w sumie prawie 3,5 km. Jezdnia zostanie poszerzona, w miarę możliwości terenowych do 6,5 m. W planie jest też budowa chodnika i utwardzonego pobocza po jednej stronie drogi. Na inwestycję pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Inwestycja jest 2-letnia, w związku z czym prace będą tak prowadzone, żeby zimą za bardzo nie uprzykrzyć życia mieszkańcom. Za utrudnienia już teraz przepraszam, ale chcąc gruntownie przebudować drogę nie remontowaną przez 50 lat nie ma innego sposobu- mówi starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka. Wkład własny zapewniają samorządy: powiatu bielskiego i gminy Jasienica. Planowany termin zakończenia to koniec kwietnia 2023 r. Koszt całości, to ok. 12 mln zł.


To nie wszystkie prace w gminie Jasienica. Do końca listopada mają się zakończyć roboty przy budowie nowego przepustu drogowego przy ul. Strumieńskiej w Jasienicy. - Wcześniej trzeba było rozebrać stary przepust. Fragment drogi w rejonie skrzyżowania z ul. Krótką jest zamknięty. Kierowcy jeżdżą objazdem przez Międzyrzecze Górne- informuje Magdalena Friz, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Bielsku Białej.

Ku końcowi zbliża się także rozbudowa drogi Międzyrzecze Dolne- Mazańcowice, która ruszyła jesienią zeszłego roku. Jak poinformował zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku Białej, prace biegną zgodnie z harmonogramem. Wykonawca ma czas do stycznia 2022 r. Na rozbudowę, która kosztowała niespełna 9,5 mln zł pozyskano środki unijne- 4,5 mln zł.

red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: