Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pruchna zgodnie z planem

 
Kiedyś była zwykłą remizą strażacką – teraz staje się Gminnym Centrum Integracji Wsi. W Pruchnej prace remontowe są już bardzo zaawansowane. Wszystko – jak zapowiada wykonawca – będzie zrobione zgodnie z planem. Oznacza to, że pod koniec czerwca robotnicy opuszczą wyremontowany budynek.

W pierwszej kolejności budynek rozbudowano. Powiększył się o 80 m.kw. Całość pokryto dachem – z czym wykonawca zdążył jeszcze przed zimą. Dzięki temu możliwe były dalsze prace wewnątrz budynku. Wymieniono instalacje CO, wod.-kan., gazową i elektryczną. Zbudowano wieżę strażacką oraz położono cementowe posadzki. Wykonano również podwieszane sufity. Aktualnie trwają prace na zewnątrz. Nowe oblicze zyskuje elewacja budynku. Ponadto wewnątrz kończą się już prace przy instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji. W kuchni i sanitariatach trwa układanie posadzki ceramicznej. W najbliższym czasie będą montowane urządzenia w kotłowni. Prace remontowe nabrały już dużego tempa dlatego wszystko wskazuje na to, że Gminne Centrum Integracji Wsi będzie ukończone na czas.
 
Punktem centralnym GCIW jest sala widowiskowa wraz z sanitariatami i węzłem kuchennym. Swój chrzest bojowy sala przejdzie już w tym roku. Odbędzie się tam szereg imprez, m.in. młodzieżowa konferencja, przegląd form teatralnych, spotkania autorskie z animatorami sztuki regionalnej, wystawy fotograficzne czy też gminne mikołajki. Wszystkie te spotkania mają jeden nadrzędny cel: mają integrować lokalną społeczność, nie tylko mieszkańców wsi Pruchna, ale całej gminy. 
Oprócz sali widowiskowej w GCIW swoje miejsce znajdzie biblioteka, świetlica środowiskowa oraz Izba Regionalna im. Emilii Michalskiej. Powstanie również wygodny parking, a cały budynek będzie przystosowany do osób niepełnosprawnych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Subregionu Południwoego.
Priorytet IV: Kultura
Działanie 4.1: Infrastruktura kultury


 
MATERIAŁ SPONSOROWANY
źródło: mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: