Prowadzili już 3:0, ale wygrali dopiero po dogrywce

Hokeiści u naszych południowych sąsiadów wrócili do gry po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej wprowadzonymi obostrzeniami przez tamtejszy rząd. Hokeiści HC Ocelari Trinec zainkasowali dwa punkty, po pokonaniu Komety Brno.

Wygrywali przed przerwą, wygrywają i po wznowieniu rozgrywek. Hokeiści spod Jaworowego kontynuują zwycięską serię, pokonując w sobotni wieczór Kometę Brno – 4:3 po dogrywce. Stalownicy, po bramkach Arona Chmielewskiego, Petra Vrany oraz Filipa Zadiny, prowadzili już różnicą trzech trafień.

Jednak goście zdobyli bramkę kontaktową jeszcze pod koniec drugiej tercji, a do wyrównania doprowadzili dziewięć sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Niestety, wówczas na lodzie brakowało już ww. Chmielewskiego, który z powodu urazu musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Ostatecznie, gospodarze zdołali odnieść wygraną po dogrywce, a zwycięską bramkę zdobył Matej Stransky. Trzyniec, po rozegranych dotąd trzech meczach, pozostaje jedną z dwóch drużyn (przyp. red. – drugą jest Mountfield HK), które mogą pochwalić się samymi wygranymi. Podopieczni Vaclava Varadi kolejne spotkanie rozegrają w najbliższy poniedziałek, a zmierzą się z Karlovymi Varami, plasującymi się zaraz nad Stalownikami, a ci obecnie lokują się na szóstej pozycji.