Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PROTESTY W SKOCZOWIE

Ponad 200 osób z trzech zakładów pracy - skoczowskich i ustrońskich protestowało dzisiaj w południe w Skoczowie.
Skoczowskiemu Skotanowi oraz Kuźni - Skoczów i Ustroń - grożą zwolnienia. W samej Kuźni pracę ma stracić około 150 osób. Ponadto zakłady w przyszłym roku czeka połączenie. Kuźnia Ustroń - zakład z blisko 235 - letnią tradycją ma przestać istnieć. Właśnie przeciwko temu odbyły się dzisiejsze protesty

•POSŁUCHAJ RELACJI

Protestujący wyszli na ulice miasta - tym sposobem mają nadzieje - zmieni sie stosunek prezesów firm i uda się uratować miejsca pracy. .


•POSŁUCHAJ RELACJI

Waldemar Ochmyt przepracował w skoczowskiej Kuźni 11 lat. Został zwolniony - jak przyznaje z błahego powodu. Wierzy że wróci jeszcze tutaj.

•POSŁUCHAJ RELACJI

Przewodniczący Solidarności w Zakłądach Garbarskich Skotan - Czesław Chrapek - wierzy że jego zakład można jeszcze uratować.

•POSŁUCHAJ RELACJI

Jan Ziarko przewodniczący związków w Zakładach Kuźniczych - mówiący w imieniu pracowników, żąda przede wszystkim zaprzestania likwidacji kuźni w Ustroniu

•POSŁUCHAJ RELACJI
Jak się okazuje właściciele firm nie chcieli rozmawiać ani z protestującymi ani z dziennikarzami. Przekonał się o tym nasz reporter Jan Bacza. Próbował porozmawiać z Wacławem Włodarczykiem kadrowym z kuźni, najpierw zasłaniał się ochroniarzami a później poprosił ich o usunięcie naszego reportera z terenu zakładu.
•POSŁUCHAJ RELACJI
Jan Bacza

 FOTORELACJA Z PROTESTU

źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: