Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Promowali Śląsk Cieszyński

Od piątku (11.06) do niedzieli (13.06) atrakcje turystyczne Śląska Cieszyńskiego były prezentowane na targach Atrakcje Regionów w Katowicach. Turyści otrzymywali materiały promocyjne i mapy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się lokalne trasy rowerowe oraz beskidzkie szlaki.

Targi Atrakcji Turystycznych w Chorzowie (Park Śląski) przyciągnęły kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. Wśród nich znaleźli się pasjonaci Śląska Cieszyńskiego. Na wspólnym stoisku były prezentowane atrakcje związane z Domem Przyrodnika w Hażlachu, ciekawymi trasami Śląska Cieszyńskiego oraz dziedzictwem miasta Jastrzębie - Zdrój - chociaż Śląsk Cieszyński jest zaledwie kilkadziesiąt minut drogi od Katowic, to wciąż nie jest to dla mieszkańców Katowic, czy Chorzowa oczywisty kierunek weekendowego wyjazdu. Działania promocyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem, wiele osób dopytywało, co warto zobaczyć i chętnie zaopatrywało się w mapy - wyjaśniają osoby prowadzące stoisko.

W Targach wzięli udział nie tylko mieszkańcy Śląska. Dotyczy to zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Jedni i drudzy deklarowali, że przyjechali z różnych części Polski i z chęcią dopytywali, co warto zwiedzić w poszczególnych miejscach - szczególnym zainteresowaniem cieszyła się trasa rowerowa, znana jako Żelazny Szlak. Wiele osób dopytywało również o ekologiczne warsztaty w Domu Przyrodnika, czy o poszczególne szlaki turystyczne - zarówno górskie, jak i miejskie. Sporo osób deklarowało, że wkrótce nas odwiedzi - podkreślają uczestniczki targów, promujące atrakcje Śląska Cieszyńskiego, dodając, że cieszą się, mogąc zachęcać ludzi do odwiedzenia ciekawych miejsc w regionie.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: