Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Promiennie w Zagroniu: Finał I MTR 'ZŁOTY PROMIEŃ W ZAGRONIU'

Promienny nastrój towarzyszył wszystkim, którzy wybrali się w sobotę (28 kwietnia br.) do kompleksu Zagroń w Istebnej na Finał I Międzynarodowego Tygodnia Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 'ZŁOTY PROMIEŃ W ZAGRONIU'. Letnia pogoda, świetnie występy zespołów z Polski, Czech i Słowacji oraz inne atrakcje zgromadziły w Zagroniu nie tylko mieszkańców Trójwsi i gości, ale również turystów.

Finał rozpoczął się o godzinie 10.00 odczytaniem listu Pierwszej Damy, Anny Komorowskiej, która wsparła inicjatywę IMTR. Jej list odczytała Wójt Gminy Istebna, Danuta Rabin. Pierwsza Dama doceniła zaangażowanie Organizatora: - Cieszę się bardzo, że dzięki staraniom Kompleksu Zagroń oraz Wójta Gminy Istebna zapoczątkowana została bardzo cenna i ważna inicjatywa, jaką jest Międzynarodowy Tydzień Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mam nadzieję, ze ten udany debiut zapoczątkuje cykl spotkań, które wpiszą się na stałe w kalendarz imprez regionu i staną się jego tradycją - pisze Anna Komorowska i zwraca uwagę również na ponadgraniczne i integracyjne znaczenie przedsięwzięcia: - Wszystkie te pomysły i działania integracyjne, które charakteryzuje otwartość i wrażliwość na potrzeby innych, są jasnym dowodem na to, że środowisko niepełnosprawnych znajduje akceptację i sympatię organizatorów oraz wielu innych, życzliwych im osób. Wierzę, że tegoroczne spotkanie przyniosło wszystkim Państwiu wiele radości i zadowolenia, a gościom z Czech i Słowacji pozwoliło bliżej poznać pięknie położone miejsce w sasiadującym z nimi Beskidzie Śląskim.

Sobotnia impreza przebiegała dwutorowo. W sali konferencyjnej Kompleksu Zagroń referaty na temat rehabilitacji i problemów osób niepełnosprawnych przedstawili eksperci z Polski i zagranicy m.in.: prof. dr hab. Józef Opara, lek. med. Jolanta Dobija, lek. med. Alina Strzała-Kłeczek, Zhao Yuning, Mária Šustrová.

Natomiast na scenie Zagronia występowali podopieczni Ośrodków dla Osób Niepełnosprawnych: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych „Promyk”, osoby niepełnosprawne ze Słowacji i Milówki, a także Stowarzyszenie „Dobrze, że jesteś” z Istebnej. Po południu w Zagroniu z pokazami pojawiła się Straż Pożarna i Straż Graniczna, a gości Organizatorzy częstowali kociołkiem syczuańskim. Do wieczora z przytupem i góralską siłą, mimo dającego się we znaki słońca, występowali: Mali Zgrapianie z Jetelinką, Zespół Koniaków, chór gimnazjalny z Istebnej, „Romanika” kapela z Węgierskiej Górki, a także Vołosi.  Nowoczesnym akcentem przy aplauzie publiczności był pokaz break dance grupy „Dewiza Stylu”.

Przez cały dzień można było również oddawać krew w parkującym pod Zagroniem ambulansie, pozować do karykatury  i portretu w wykonaniu znakomitego malarza z Tarnowa Piotra Jakubczaka lub zapoznać się z produktami firm, oferujących usługi oraz produkty branży rehabilitacyjnej, z których szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyły się rowery trójkołowe z napędem ręcznym.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

Pisaliśmy:  ‘Złoty Promień’ w Zagroniu

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: