Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: radnych pytania o kanalizację

Kanalizacja w Cieszynie to temat wiecznie żywy i obecny. Podejmowany przez radnych, jak i mieszkańców miasta. Również na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie nie mogło być inaczej. Radni pytali o terminy zakończenia prac, warunki rozliczenia inwestycji z Narodowym Funduszem, czy oznakowanie dróg na czas remontu.

Kanalizacja – temat, który budzi sporo pytań i emocji, nie tylko wśród mieszkańców, ale i gości odwiedzających Cieszyn. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie dyskusję w tym temacie podjął radny Eugeniusz Raabe, który ustosunkował się do otrzymanej przez Burmistrza Miasta Cieszyna, Mieczysław Szczurka, odpowiedzi na wcześniej złożoną interpelację w sprawie ulicy Górnej. Remont tej właśnie ulicy utrudnia awaria instalacji wodociągu. W odpowiedzi Burmistrz poinformował, iż prace mają zakończyć się we wrześniu, zaś odtworzenie uszkodzonego pasa drogowego planowane jest w październiku br.

 Temat kanalizacji kontynuował Adam Wójtowicz, który prosił o dokładniejsze oznakowanie dróg i chodników. Dyskutowano również na temat terminów zakończenia prac. Jak przyznano, miasto zakończyło negocjacje z wykonawcą. Podpisano także aneks do umowy. Na zakończenie robót budowlano-montażowych wyznaczony został ostatni dzień października, zaś na dokończenie prac, w tym robót odtworzeniowych i dokumentacji powykonawczej, określono termin do 8 grudnia. Czy prace zakończą się w terminie? Nie wiem. Jest dużo niewiadomych. Aktualnie mamy kłopot z siecią wodociągową na ul. Górnej, gdzie wymieniony został jeden fragment od Sikorskiego do Placu Poniatowskiego. Natomiast, jak się zachowa sieć przy rozpoczęciu prac na odcinku, od skrzyżowania Wyższa Brama do Placu Poniatowskiego, tego do końca nie wiemy. Jeżeli jest tak, jak w tym odcinku, może być kłopot – tłumaczył Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna.

Wiceburmistrz przyznał, iż większość problemów technicznych została już rozwiązana. Na chwilę obecną problem techniczny pozostaje jeszcze na ulicy gdzie gęstość uzbrojenia i stara zabudowa znajdująca się pod ziemią powodują, że mamy bardzo wąski przesmyk, którym musimy przeprowadzić dwa rurociągi kanalizacji deszczowej, jak i sanitarnej – mówił.

O terminy i warunki rozliczenia inwestycji z Narodowym Funduszem zapytał radny Krzysztof Herok. Z Narodowym Funduszem musimy się rozliczyć do końca marca przyszłego roku. Ten termin jest zachowany. W specyfikacji mieliśmy wpisany termin, który w umowie jest takim terminem pośrednim, że do końca roku zostaną przedłożone materiały niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Gdyby 8 grudnia były przedłożone dokumenty, to do końca roku ten termin zostanie zachowany. Mieliśmy wizytację z Narodowego Funduszu w minionym tygodniu. Dyskutowaliśmy o tym i istnieje możliwość przedłużenia terminu w Narodowym Funduszu. Natomiast nie chcemy tego póki co robić. Mamy czas, taki wniosek musielibyśmy złożyć do połowy stycznia – tłumaczył wiceburmistrz Matuszek.

 

MSZ

 


 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: