Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pro Salute - udar mózgu

''Co pacjent i jego rodzina powinni wiedzieć na temat udaru mózgu'' - to temat kolejnego wykładu o zdrowiu z cyklu Pro Salute. Tym razem spotkanie poprowadzi lek. med. Krzysztof Wierzbicki.

12 czerwca (wtorek) w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno -Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbędzie się kolejny wykład o zdrowiu z cyklu Pro Salute. Spotkanie poprowadzi lek. med. Krzysztof Wierzbicki.

Warto przypomnieć, że w 2011 roku poruszonych w tym miejscu zostało 39 tematów dotyczących zdrowia. Ze spotkań skorzystali nie tylko pacjenci Szpitala Śląskiego, ale i mieszkańcy naszego regionu. O tym, że formuła spotkań się sprawdza świadczyć może duże zainteresowanie słuchaczy.

W tym roku mieszkańcy Cieszyna mięli okazję uczestniczyć w wykładach, które przybliżały między innymi takie tematy, jak: choroby tarczycy, reumatoidalne zapalenie stawów, a także poruszały aspekty pielęgnowania dzieci z niepełnosprawnością i podkreślały rolę rodziny w pielęgnowaniu, usprawnianiu i leczeniu dzieci z niepełnosprawnością.

Tegoroczne spotkania omawiały również „fenomen żywieniowy kwasów OMEGA3” analizując tłuszcze nienasycone, nasycone oraz tłuszcze trans, oraz stanowiły zdrowy wstęp do odchudzania. 12 czerwca (wtorek) gościem sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno -Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie będzie lek. med. Krzysztof Wierzbicki. Wykład „Co pacjent i jego rodzina powinni wiedzieć na temat udaru mózgu ?” będzie ostatnim spotkaniem przed wakacjami.

Tym razem mowa będzie o tym, co sprzyja udarowi mózgu, kiedy do niego dochodzi, jakie są objawy, co zrobić by ustrzec się choroby?...na te i wiele innych pytań odpowie prowadzący spotkanie.

Przypomnijmy - wykłady Pro Salute odbywają się w nowej sali konferencyjnej mieszczącej się przy głównym wejściu do Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego w Cieszynie (wejście od ul. Chrobrego). 12.06.2012r., wtorek, godz. 15.30 wykład poprowadzi lek. med. Krzysztof Wierzbicki - Co pacjent i jego rodzina powinni wiedzieć na temat udaru mózgu. Wstęp wolny.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: